Kuścińce. Straż Graniczna znalazła zwłoki w strefie zamkniętej

i

Autor: Straż Graniczna

Stan wyjątkowy: Zwłoki mężczyzny znalezione przez Straż Graniczną

2021-10-22 16:29

Zwłoki mężczyzny znalezione przez pracowników Straży Granicznej w strefie objętej stanem wyjątkowym. Póki co tożsamość ofiary nie jest znana. Trwają czynności procesowe.

Zwłoki mężczyzny znalezione w rejonie wsi Kuścińce w woj. podlaskim. To obszar objęty stanem wyjątkowym. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował krótko, że informację o odnalezieniu zwłok w piątek rano przekazała policji Straż Graniczna.

- Obecnie trwają czynności procesowe i identyfikacyjne prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora - przekazał Krupa. Sprawą zajmuje się prokuratura w Sokółce.

Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy

To kolejna ofiara w tej okolicy. W środę nurkowie wyłowili z Bugu ciało poszukiwanego wcześniej Syryjczyka, który był nielegalnym migrantem. Według uzyskanych zeznań, mężczyzna wraz z innym migrantem miał zostać wrzucony do rzeki przez białoruskie służby.

Czytaj także: Stan wyjątkowy: W tych miejscowościach nie wyjdziesz z domu bez dowodu. Sprawdź listę miejscowości i listę ograniczeń

Stan wyjątkowy w części Polski obowiązuje od 2 września. Na teren objęty regulacjami nikt nie może wjeżdżać. Nie wyrażono też zgody na udzielenie pomocy migrantom przebywającym na granicy. Do tej pory na obszarze objętym stanem wyjątkowym zmarło sześć osób, które nielegalnie przekroczyły granice. Ofiar może być więcej. Do podobnych sytuacji dochodzi także po drugiej stronie granicy.

Masz prawo jazdy? W tym quizie powinieneś uzyskać minumum 8 na 10 punktów!

Pytanie 1 z 1
Na chodniku nie mogą się zatrzymywać auta