Tomasz Pilch

Autor: Jan GRACZYNSKI/East News

SKOKI NARCIARSKIE 21.02.2021. Puchar kontynentalny: dwóch Polaków na "pudle"! SKOKI NARCIARSKIE WYNIKI

2021-02-21 15:35

Skoki narciarskie 21.02.2021. Świetne wyniki Polaków w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. W niedzielę, 21 lutego, aż dwóch naszych skoczków skończyło zawody na podium: Tomasz Pilch zajął pierwsze, a Maciej Kot - trzecie miejsce. W sobotę również to Polak oddał najdłuższy skok - w Brotterode tryumfował Stefan Hula.

Sukces Tomasza Pilcha w Brotterode. Polski skoczek zajął pierwsze miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego. Nie był to jedyny Polak na podium: Maciej Kot - skończył na trzecim miejscu. Stefan Hula, który zwyciężył w sobotę, tym razem był szósty, a Aleksander Zniszczoł - dziewiąty.

Tomasz Pilch oddał skoki na 115,5 i 111 m i uzyskał notę lepszą o 3,4 pkt Japończyka Junshiro Kobayashiego. Maciej Kot (który skoczył 112,5 i 110,5 m) miał do rodaka 5,1 pkt straty.

Stefan Hula skoczył 114 i 110 m, natomiast Aleksander Zniszczoł - 107,5 i 110 m.

W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi czwarty w niedzielę Austriak Markus Schiffner, który zgromadził 669 punktów. Z Polaków najlepszy jest siódmy Zniszczoł - 341 pkt.

Puchar kontynentalny w Brotterode: sobotni sukces Huli

W sobotę, zawody wygrał Stefan Hula. Z kolei Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot zajęli lokaty 5-7. Startowało 50 zawodników.

Hula uzyskał 113 i 115,5 m i był minimalnie lepszy od sklasyfikowanego na drugim miejscu Austriaka Markusa Schiffnera, który stracił do Polaka 0,6 pkt. Trzecie miejsce zajął Japończyk Junshiro Kobayashi.

Pilch oddał skoki na 113,5 i 111 m, Zniszczoł - na 110 i 113,5, a Kot - na 108,5 i 110 m.