Skażona Odra. Żołnierze WOT wraz ze strażakami wyławiają śnięte ryby z rzeki

2022-08-12 10:26
Odra
Autor: PAP/Lech Muszyński Strażacy odławiają ryby z Odry

Stu żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i strażacy z KP PSP Słubice od piątkowego poranka oczyszczają Odrę z padniętych ryb. Działania są prowadzone na odcinku ok. 30 kilometrów. Żołnierze i strażacy są wyposażeni w kombinezony, maski i rękawice - zapewnił w rozmowie z eska.pl rzecznik WOT kpt. Witold Sura.

Żołnierze WOT i strażacy prowadzą działania od Słubic do Kostrzyna nad Odrą, to około 30-kilometrowy odcinek rzeki.

W akcji bierze udział stu terytorialsów, na miejscu działają także strażacy z KP PSP Słubice.

Rzecznik WOT kpt. Witold Sura zapewnił w rozmowie z eska.pl, że wszyscy wyposażeni są w kombinezony, maski i rękawice. Zaznaczył przy tym, że polskie służby nie potwierdziły obecności rtęci w wodzie. 

Zatruta Odra. Jak doszło do katastrofy ekologicznej na rzece?

Kilka dni temu lokalna społeczność i media nagłośniły sprawę masowego śnięcia ryb w Odrze. Sprawą zajmuje się m.in. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Polskie władze do tej pory nie potwierdził skażenia wody. Z doniesień niemieckich mediów wynika, że Odra jest skażona rtęcią - mieli ją wykryć w próbkach pracownicy laboratorium w Berlinie-Brandenburgii.

Tak powstają dwie wieże nad Odrą we Wrocławiu.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze