NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

i

Autor: pexels.com NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

Siłownie zamknięte od 28 grudnia. Po świętach nie poćwiczysz!

2020-12-22 7:49

Chociaż siłownie pozostają zamknięte od listopada, nadal korzystać z nich mogą osoby przygotowujące się do zawodów sportowych. Zapis ten często wykorzystywany był do omijania zakazu działalności obiektów. Po świętach się to jednak zmieni. Jeżeli planowaliście zrzucić kilka kilogramów po bożonarodzeniowym biesiadowaniu, pozostanie Wam jedynie trening w domu bądź na świeżym powietrzu.

Nowe obostrzenia po świętach. Siłownie tylko dla profesjonalnych sportowców. Rząd zamyka lukę prawną

W poniedziałek (21 grudnia) w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało nowe rozporządzenie dotyczące ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 r. obowiązywać będą m.in. obostrzenia w działalności obiektów sportowych. Po świętach nie skorzystamy z siłowni, basenów, aquaparków, klubów i centrów fitness.

Rząd postanowił zamknąć lukę prawną, którą wiele siłowni wykorzystuje do omijania zakazu działalności. Bo choć siłownie są obecnie teoretycznie zamknięte, wciąż mogą  udostępniać swoje wnętrza osobom przygotowującym się do zawodów sportowych. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, od 28 grudnia siłownie będą mogli odwiedzić jedynie profesjonalni sportowcy.

Zakaz nie obejmuje siłowni działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz siłowni dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
ESKA XD #012