Rząd uruchomił kalkulator Polskiego Ładu. Zarobków NIE SPRAWDZISZ, bo strona nie działa

i

Autor: pixabay.com Rząd uruchomił kalkulator Polskiego Ładu. Zarobków NIE SPRAWDZISZ, bo strona nie działa

Rząd uruchomił kalkulator Polskiego Ładu. Zarobków NIE SPRAWDZISZ, bo strona nie działa

2021-12-21 8:01

W poniedziałek (20 grudnia) rząd uruchomił oficjalny portal o Polskim Ładzie. Na stronie znajdziemy m.in. kalkulator, za pomocą którego policzymy, ile zarobimy "na rękę" po zmianach w podatkach, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Na razie jednak portal ma problemy techniczne i nie działa.

Ministerstwo Finansów poinformowało na Twitterze o uruchomieniu specjalnego portalu poświęconego Polskiemu Ładowi. Na stronie https://wiecejwportfelach.gov.pl znajdują się m.in. przykładowe wyliczenia, ile od 2022 roku będą zarabiać osoby, które zarabiają pensję minimalną, przeciętną czy też otrzymują wyższe wynagrodzenie. Dodatkowo dzięki kalkulatorowi miesięcznego wynagrodzenia każdy może wyliczyć swoją miesięczną pensję „na rękę”. 

Jak zaznaczył minister finansów Tadeusz Kościński w dołączonym do wpisu nagraniu, chcąc pomóc obywatelom w zmianach, resort finansów od dłuższego czasu prowadzi działania informacyjno-szkoleniowe. - Staramy się dotrzeć do każdej z grup, od przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych aż do indywidualnych podatników - powiedział. Dodał, że nazwa nowej strony nie jest przypadkowa, bo podatkowy Polski Ład, to rocznie aż 17 mld zł więcej w portfelach Polaków, brak PIT dla 9 mln Polaków, w tym dla 2/3 emerytów i rencistów.

Super Raport 20.12 (Goście: Małgorzata Kidawa-Błońska - PO oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat, „Wolne Sądy”) Sedno Sprawy: Anna Maria Żukowska

Ministerstwo przypomniało również, że zmiany, jakie wprowadzi Polski Ład, to m. in. profity za wspólne rozliczanie się małżonków, którzy będą mogli skorzystać z 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku. - Dzięki temu korzyści ze wspólnego rozliczania z małżonkiem wzrosną o niemal 1 mld zł - napisano.

Resort dodał, Polski Ład to koniec z podatkiem od emerytury do 2,5 tys. zł. - Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach seniorów. Emeryci i renciści o wyższych świadczeniach zapłacą podatek tylko od kwoty przekraczającej 2,5 tys. zł - przypomniano.

Niestety od wczoraj dostanie się na stronę jest niemożliwe. Portal ma problemy techniczne i nie działa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]