Rząd ochroni przed wypowiedzeniem! Tych pracowników nie będzie można zwolnić [LISTA]

2022-04-20 11:23

Wypowiedzenie umowy o pracę może być złożone przez pracodawcę lub samego pracownika. Okazuje się, że od 23 kwietnia więcej zatrudnionych będzie chronionych przed zwolnieniem. O jakie przypadki chodzi? Kto jeszcze będzie mógł czuć się spokojny?

Utrata pracy to na pewno jedno z najgorszych życiowych doświadczeń. Potwierdzi to praktycznie każdy, kto z dnia na dzień musiał nie tylko oswoić się z daną sytuacją, ale z marszu rozpocząć poszukiwania nowej roboty. Bardzo często przecież wiąże się to z zupełnym przebranżowieniem. Okazuje się, że prawo pracy w Polsce zapewnia niektórym osobom ochronę przed wypowiedzeniem. Oznacza to bowiem, że jeśli pracownik jest w określonej sytuacji życiowej lub należy do konkretnej grupy, to nie można zwolnić go z firmy.

Co więcej, w związku z ze zmianami w przepisach, jakie mają wejść w życie 23 kwietnia, grupa osób chroniona przed wypowiedzeniem znacząco wzrośnie. Chodzi tutaj oczywiście o Ustawę o obronie Ojczyzny, która została przegłosowana w marcu 2022 roku i za chwilę wejdzie w życie. O jakie zatem przypadki chodzi? Kto konkretnie będzie chroniony przez rząd przed wypowiedzeniem? Dowiesz się z materiału poniżej.

Driftował obok stacji paliw. Ostatecznie nadział się na radiowóz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE