Rząd DOPŁACI do naszych rachunków za prąd. Na stole milony złotych! Jest tylko JEDEN szczegół!

2021-10-15 10:55
Rząd DOPŁACI do naszych rachunków za prąd. Na stole miliardy złotych. Jest tylko jeden szczegół!
Autor: Pixaby Rząd DOPŁACI do naszych rachunków za prąd. Na stole miliardy złotych. Jest tylko jeden szczegół!

Rząd chce dopłacać do rachunków za prąd. Padły już konkretne stawki. Ale uwaga, dopłat do rachunków za prą nie uzyskają wszyscy. Otrzymają je tylko nielicznie. Kogo obejmą dopłaty do prądu? Na ile dofinansowania można liczyć? Więcej dowiecie się w naszym materiale.

Rząd chce dopłacać do rachunków za prąd. Kto z tego skorzysta?

Ceny energii biją rekordy, co mocno uderza w kieszenie Polaków. Niestety w najbliższym czasie ta sytuacja raczej się nie zmieni. Od nowego roku czeka nas kolejna podwyżka prądu w związku z podniesieniem opłaty mocowej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

GIGANTYCZNA podwyżka cen prądu. Opłata mocowa znów w górę! Znamy STAWKI!

Zajęli się chomiczkami-sierotkami. Małe gryzonie w lubelskim Domu Tymczasowym dla Małych Zwierząt Hemma rosną jak na drożdżach.

Rząd chce więc dopłacić Polakom do rachunku za energię. Program może kosztować nawet kilka milionów złotych. Nowe przepisy czekają na wpis do wykazu prac legislacyjnych rządu. Miałyby zacząć obowiązywać od stycznia 2022 roku.

I choć brzmi to wspaniale, to niestety dopłata do rachunków za prąd nie będzie dotyczyć wszystkich Polaków. Dofinansowanie otrzymają tylko niektórzy. Kto będzie mógł na nie liczyć?

Źródło w rządzie przekazało PAP, że w ramach pomocy rząd planuje w 2022 roku przeznaczyć na dopłaty do prądu ok. 1,5 mld zł.

Nowym dodatkiem energetycznym chcemy objąć gospodarstwa domowe najbardziej wrażliwe (na ubóstwo energetyczne - PAP), których miesięczne dochody nie przekraczają 1563 zł w gospodarstwie jednoosobowym oraz 1115 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym - dodało źródło.

Nowe przepisy mają objąć m.in. emerytów ze świadczeniem poniżej minimalnej emerytury oraz emerytów i rencistów ze świadczeniem równym najniższej emeryturze. Wsparciem mają być również objęte osoby samotnie zamieszkujące domy jednorodzinne w małych miejscowościach i na wsiach, które korzystają z pomocy społecznej, a także pozostałe osoby pobierające zasiłki. Dopłaty mają również przysługiwać rodzinom wielodzietnym w trudniejszej sytuacji dochodowej.

Źródło poinformowało ponadto, że nowy system dodatków dla wrażliwych gospodarstw zostanie uzupełniony również o wsparcie niefinansowe. W projektowanych przepisach mają pojawić się rozwiązania, które zakażą wstrzymania dostaw energii elektrycznej w okresie od 1 listopada do 31 marca oraz w soboty i w dni uznane ustawowo za wolne od pracy wobec osób, które mają zaległości w regulowaniu bieżących rachunków za prąd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze