Przejście graniczne

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE Zatrzymali 78 nielegalnych imigrantów. Policjanci z Łodzi wyjaśniają, co z nimi będzie / Zdjęcie poglądowe

Ruch graniczny na przejściu w Kuźnicy zawieszony od 9.11.2021. Sprawdź szczegóły

2021-11-09 6:40

Ruch graniczny na przejściu w Kuźnicy od wtorku 9.11. został zawieszony. To w związku z bardzo dynamiczną sytuacją na granicy Polski z Białorusią, gdzie przebywa grupa ok. 4 tys. migrantów. Wcześniej próbowali forsować granicę. Które przejścia będą otwarte?

- W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej od jutra tj. 09.11 od godz.07.00 rano będzie zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Podróżni, powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach - informowała Straż Graniczna.

Decyzja o zamknięciu przejścia w Kuźnicy ma związek z bardzo dynamiczną sytuacją na granicy. W poniedziałek rano do sieci trafiły filmy, na których widać jak duża grupa migrantów zmierza w stronę granicy. Rząd zadecydował o mobilizacji służb. Zwiększono liczbę żołnierzy, pojawili się także policjanci i antyterroryści, a teren monitorowano także z helikopterów.

Czytaj także: Co się dzieje na granicy z Białorusią? Relacja na żywo 8.11.2021 [WIDEO, ZDJĘCIA, KONFERENCJE]

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało na Twitterze nagrania, na których widać, jak grupa migrantów przy pomocy sekatorów i łopat niszczyła granicę. Poinformowano także, że na tym obszarze znajduje się ok. 4 tys. osób. W dotarciu na granicę miały ich wspierać białoruskie służby.

W związku z sytuacją na granicy, we wtorek 9 listopada odbędzie się specjalne posiedzenie Sejmu.

Tłumy uchodźców na granicy z Polską