Rewolucja w szkołach! Mają zniknąć zajęcia z WF-u. To nowe wytyczne ministerstwa edukacji

2021-08-16 9:16
Nie będzie WF-u w szkole? Ministerstwo odradza prowadzenie ćwiczeń! Co w zamian?
Autor: pixabay Nie będzie WF-u w szkole? Ministerstwo odradza prowadzenie ćwiczeń! Co w zamian?

Szykuje się rewolucja w szkołach! Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało w sierpniu wytyczne odnośnie nowego roku szkolnego i powrotu uczniów do szkół. W nich możemy przeczytać, że "należy zrezygnować" z zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu. To oznacza koniec zajęć WF w szkołach od nowego roku?

Ministerstwo Edukacji i Nauki początkiem sierpnia wydało wytyczne odnośnie organizacja nowego roku szkolnego dla szkól na terenie całego kraju. Wśród wytycznych możemy przeczytać, że uczniowie m.in. będą musieli przebywać w szkole w maseczce. - Wytyczne zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli po powrocie do stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Są w nich zawarte rekomendacje o charakterze ogólnym i szczegółowym – czytamy w opisie. Zalecenia szczegółowe dotyczą: organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników. To co może zasmucić wielu uczniów to fakt, że odradza się prowadzenie ćwiczeń, w tym gier kontaktowych. To oznacza koniec lekcji wychowania fizycznego w szkołach?

CZYTAJ TAKŻE: W szczycie czwartej fali będzie do kilkunastu tys. zakażeń dziennie!

Rewolucja w szkołach! Mają zniknąć zajęcia z WF

- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych – czytamy w wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Resort odradza prowadzenie zajęć WF w szkołach, ale w zamian rekomenduje między innymi korzystanie z boiska szkolnego - Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły – czytamy dalej.

Rewolucja w szkołach! Mają zniknąć zajęcia z WF. Co w zamian?

Oprócz zajęć na świeżym powietrzu, ale na terenie szkoły, nauczyciele (według rekomendacji ministerstwa) mogą wychodzić z uczniami na spacery.

- Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu od osób trzecich oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego – zaleca MEiN.

Rewolucja w szkołach! Mają zniknąć zajęcia z WF-. Szkoły już się przygotowują

Szkoły opracowując plan prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Jak wyglądają przygotowania? Komentuje dyrektor III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie Marek Plizga.

- Mamy bardzo dobrą sytuację, jeżeli chodzi o bazę sportową, siłownia na zewnątrz, dwa boiska sportowe, gdzie nauczyciele opracowują takie zajęcia, w których uczniowie nie będą mieli kontaktu ze sobą – mówi nam Marek Plizga. 

Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Sonda
Powrót do szkół 2021. Powinien obowiązywać podział klas na zaszczepione i niezaszczepione?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze