Prognoza pogody

i

Autor: Canva

Prognoza pogody nie jest optymistyczna. To jeszcze nie koniec wichur w Polsce?

2022-02-19 18:59

Według przewidywań meteorologów w nocy z soboty na niedzielę orkan Eunice najprawdopodobniej przemieści się poza teren naszego kraju. Wtedy też przestaną obowiązywać wydane przez IMGW czerwone i pomarańczowe alerty dla Polski. Czy to oznacza koniec wichur? Przedstawiamy prognozę pogody na najbliższe dni.

Prognoza pogody - 20-23 lutego

W nocy z soboty na niedzielę orkan Eunice najprawdopodobniej przemieści się poza teren naszego kraju. Jak wynika z prognozy zagrożeń IMGW (stan z godz. 16:30) najprawdopodobniej w niedzielę 20 lutego alerty dotyczące silnych porywów wiatru wydane zostaną dla części regionów. Wiatr osłabnie, ale ostrzeżenia pierwszego stopnia nadal mogą obowiązywać w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Na tym obszarze wiatr może wiać w porywach do 60-65 km/h.

Niestety w poniedziałek (21 lutego) żółte alerty dotyczące silnego wiatru najprawdopodobniej zostaną ogłoszone także w województwach lubelskim, mazowieckim oraz w części powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Z map pogodowych wynika, że w poniedziałek wiać będzie w porywach do 80 km/h, a na wybrzeżu do 90-100 km/h.

We wtorek (22 lutego) wiatr nieco ucichnie. Najsilniej wiać może na wybrzeżu oraz w centralnych województwach – do 65 km/h. W województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim mogą zostać wprowadzone ostrzeżenia dotyczące gołoledzi.

W środę 23 lutego najprawdopodobniej czeka nas kolejny wietrzny dzień. Alerty dotyczące silnego wiatru mogą być wydane w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. Synoptycy przewidują, że wiatr może osiągać w porywach do 75 km/h.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niszczycielska wichura w Bydgoszczy