Przerażające nagranie z akcji strażaków

i

Autor: internet / @Sluzbywakcji

Strażacy byli o krok od śmierci! PRZERAŻAJĄCE nagranie z nocnej akcji [WIDEO]

2022-02-19 17:01

Orkan Eunice sieje spustoszenie w Polsce. Połamane drzewa, zerwane dachy i linie energetyczne to pokłosie potężnych wichur, jakie w tej chwili szaleją w całym kraju. Na pomoc mieszkańcom od kilku dni niestrudzenie wyruszają strażacy, którzy starają się zniwelować skutki działania niszczycielskiego żywiołu. Zobaczcie jak niebezpieczna jest ich praca.

Strażacy byli o krok od śmierci

Strażacy – to dla wielu osób służby mundurowe, które cieszą się największą sympatią i uznaniem. Nietrudno domyślić się dlaczego. To oni pojawiają się, gdy wybuchnie pożar, ich wzywa się na pomoc gdy szaleją powodzie i wichury - jak obecnie orkan Eunice. Także oni wyciągają poszkodowane osoby z zakleszczonych aut i udzielają pierwszej pomocy. Niewątpliwie ich służba i poświęcenie dla innych wzbudza podziw wśród wielu osób. Zwłaszcza teraz, kiedy większość z nas w domach próbuje przeczekać wichury oni niestrudzenie pracują, by usuwać jej skutki.

Nagranie, które pojawiło się dziś na profilu Facebook @Sluzbywakcji wyraźnie pokazuje jak niebezpieczna jest praca strażaków w ostatnich dniach. Na nagraniu widać jak trakcie nocnej akcji usuwania powalonych drzew z jezdni nagły podmuch wiatru przewraca kolejne drzewa wprost na pracujących strażaków. Tylko dzięki szybkiemu refleksowi strażakom udało się uniknąć przygniecenia przez olbrzymie konary drzew. Uprzedzamy, że zamieszczone nagranie zawiera niecenzuralny komentarz autora, ale w sytuacji, kiedy zagrożone jest życie kolegów trudno o zachowanie spokoju i poprawnej polszczyzny.

Dziękujemy za służbę dzielnym strażakom.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Orkan Eunice dotarł do Świnoujścia