Warmińsko-mazurskie. Pogoda w czwartek 20 maja. Ile będzie stopni? Czy będzie padało?

i

Autor: Canva Warmińsko-mazurskie. Pogoda w czwartek 20 maja. Ile będzie stopni? Czy będzie padało?

Prognoza pogody na początek tygodnia (9-10.08). Czy zagrzmi?

2021-08-09 8:27

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu jest w zasięgu słabego wyżu z rejonu Alp, tylko północna, północno-zachodnia i częściowo wschodnia część Europy znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Co to oznacza dla nas? Gdzie będzie padać i czy będą burzę?

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu jest w zasięgu słabego wyżu z rejonu Alp, tylko północna, północno-zachodnia i częściowo wschodnia część Europy znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska północno-zachodnia jest na skraju niżu znad Morza Północnego, pozostała część kraju pod wpływem słabego klina wyżowego. Z południowego zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli rosło.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże z przelotnym deszczem. Lokalne burze na północy kraju. W czasie burz opady do 10 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 22 st. na północy do 25 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 20 do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich. W burzach porywy do 70 km/h.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem. Na wybrzeżu możliwe burze. Poza tym zachmurzenie małe lub umiarkowane. Lokalnie mgły z widzialnością do 300 m. Temperatura minimalna od 11 do 16 st., w rejonie Zatoki Gdańskiej do 18 st., w dolinach górskich od 9 do 12 st. Wiatr na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W burzach porywy do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. W czasie burz opady deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22 st., 23 st. na północy do 26 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 22 do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W burzach porywy do 80 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Polscy medaliści olimpijscy wrócili do ojczyzny! Wzruszające sceny na Okęciu