szczepienie

i

Autor: unsplash.com Obowiązkowe szczepienia dla WSZYSTKICH dorosłych?! Kaczyński: Ludzie muszą się szczepić

Pracownicy służb medycznych MUSZĄ SIĘ ZASZCZEPIĆ. Mają czas do 1 marca!

2021-12-22 13:06

W środę lub czwartek podpisane zostanie rozporządzenie dotyczące szczepienia służb medycznych - zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

- Od 1 marca pracownicy służb medycznych będą musieli mieć udokumentowane pełne szczepienia - powiedział w środę, na konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Jak przekazał mediom, rozporządzenie w tej sprawie podpisane ma zostać jeszcze przed świętami.

Podczas środowej konferencji, rzecznik przekazał informację, że w środę zanotowana została rekordowo wysoka liczba zgonów. Zmarło aż 775 osób chorujących na COVID-19.

- Spośród wszystkich zaraportowanych dziś zgonów z powodu COVID-19 aż 73 proc. dotyczy osób niezaszczepionych - powiedział.

Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia poinformował o obowiązkowych szczepieniach medyków już w ubiegłym tygodniu.

- Jeżeli chodzi o personel medyczny, to wydam rozporządzenie, które będzie zmuszało wszystkich i wprowadzało obowiązek dla wszystkich przedstawicieli medycznych grup zawodowych – zaznaczył minister zdrowia. - Czekam na stanowisko samorządów zawodowych. Mam deklaracje ze strony liderów czy prezesów, przewodniczących tych samorządów, że w przyszłym tygodniu będzie wspólne stanowisko.

Szef MZ pytywany był też, jak będzie z nauczycielami.

- Jeżeli chodzi o nauczycieli to tutaj prowadzę dyskusję z panem ministrem prof. Czarnkiem. Jedynym argumentem, który nas różni jest kwestia spojrzenia na to, na ile wprowadzenie tego obowiązku może zagrozić stabilności nauki – odpowiedział.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni