Pracodawca sprawdzi, czy jesteś zaszczepiony? Projekt już w Sejmie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Pracodawca sprawdzi, czy jesteś zaszczepiony? Projekt już w Sejmie

Pracodawca sprawdzi, czy jesteś zaszczepiony? Projekt już w Sejmie

2021-12-14 15:51

Pracodawca sprawdzi czy jesteś zaszczepiony? To coraz bardziej prawdopodobne! Pomysł pojawił się wiele tygodni wcześniej, ale dopiero teraz trafił do Sejmu. Pracodawca będzie mógł także zażądać informacji o wyniku testu na koronawirusa czy przebytej infekcji. Sprawdź szczegóły!

W Sejmie jest poselski projekt pozwalający na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Pracodawca będzie mógł także zażądać informacji o wyniku testu na koronawirusa czy przebytej infekcji. Testy będą wykonywane na koszt państwa. Projekt zakłada też możliwość weryfikowania klientów, np. restauracji czy sklepów.

Jestem "za" - mówi premier i podkreśla, że gdy przyjdzie do głosowania nie będzie jednak dyscypliny. - Nie chcemy stosować dyscypliny głosowania, tylko jeśli po stronie partii opozycyjnych pojawiają się takie głosy, to sprawdzimy czy jest tam rzeczywiście wola do realizacji projektów o charakterze dopuszczalności sprawdzania przez przedsiębiorcę certyfikatów czy paszportów covidowych - mówi premier.

Czytaj także: REWOLUCJA w szczepieniach przeciw COVID? Szczepionki podawane... do nosa

Mateusz Morawiecki podkreślił, że to prawo do bezpiecznej pracy dla pracowników. - Tak samo, jak pewne ograniczenia w restauracjach są prawem dla klientów oraz pracowników tych restauracji, albo ten obowiązek zaszczepienia kadry medycznej od 1 lutego czy 1 marca - to prawo pacjenta do bycia leczonym przez lekarza czy pielęgniarkę, którzy są zaszczepieni - dodał.

A jeszcze dziś mają być opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne dotyczące m.in. sposobu weryfikacji certyfikatów covidowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Święta Bożego Narodzenia 2021 - kultowe teksty, które mówi się przy stole

Pytanie 1 z 8
Więcej tego...
W formie 24 - Fakty na temat odchudzania