szef

i

Autor: Pixabay.com Pracodawca pozwie do sądu niezaszczepionego pracownika? Będzie nowy projekt rządu

Pracodawca pozwie do sądu niezaszczepionego pracownika? Będzie nowy projekt rządu

2022-01-26 9:06

Nie zaszczepisz się przeciwko COVID-19, a przez to twoi koledzy z pracy zakażą się koronawirusem? Twój pracodawca będzie mógł pozwać cię do sądu. Tak ma wynikać z nowego projektu ustawy, którą już w tym tygodniu zaproponuje rząd.

Ustawa Hoca do kosza? Rząd ma inny pomysł na walkę z pandemią koronawirusa

W miniony wtorek odbyło się spotkanie rządu i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami opozycji. To dotyczyło sytuacji epidemicznej w Polsce. Przypomnijmy, że w kraju na dobre rozgościła się piąta fala pandemii koronawirusa. Od kilku dni w kraju notowane są rekordy zakażeń. Jednak jak podkreśla resort zdrowia, najgorsze jeszcze przed nami.

Podczas spotkania dyskutowano m.in. nad tzw. ustawą Hoca. Ta ma dawać możliwość weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców. Dodajmy, że projekt tej ustawy pojawił się już kilka tygodni temu. Jednak przez ten czas rząd nim się nie zajął. Co więcej, pojawiły się głosy, że ustawa Hoca ma trafić do kosza, a zastąpi ją inny projekt. Na czym stanęło?

Tajemnicza przesyłka w Krakowskim Sądzie Okręgowym

Pracodawca pozwie do sądu niezaszczepionego pracownika? Będzie nowy projekt rządu

Po spotkaniu rządu i przedstawicieli opozycji do sytuacji odniósł się Ryszard Terlecki z PiS. Zaznaczył on, że w środę, 26 stycznia do Sejmu trafi prawdopodobnie projekt ustawy, który zastąpi lex Hoc.

Będzie on trochę inny, ale dotyczyć będzie tych samych problemów - powiedział Terlecki.

Podczas spotkania pojawił się też inny pomysł: pracodawca będzie mógł pozwać pracownika do sądu, jeśli ten nie będzie zaszczepiony, odmówi testowania, przez co doprowadzi do zakażeń w firmie.

Jak podkreślił po wtorkowym spotkaniu Borys Budka z KO - taki pomysł miał paść z ust Jarosława Kaczyńskiego.