kryptowaluty

i

Autor: unsplash.com

Powstanie POLSKA KRYPTOWALUTA?! Zastrzegli logo PLCOIN

2022-01-12 14:47

Czy już wkrótce usłyszymy o powstaniu polskiej kryptowaluty? Wiele na to wskazuje! Jak informują branżowe media, PKO Bank Polski zastrzegł nazwę i logo PLCOIN.

Choć nie ma oficjalnych informacji o wprowadzeniu własnej kryptowaluty przez PKO BP, bank z pewnością poważnie bierze pod uwagę taką okoliczność. Co ciekawe, instytucja już wcześniej zastrzegła kilka nazw, które kojarzone są z kryptowalutami. Wśród nich znalazły się nazwy takie jak: Pol coin, Poland coin, Pola coin czy Pole coin.

Pracownicy banku twierdzili wówczas, że jest to działanie wyprzedzające i zastrzegali, że nie musi się ono wiązać z wykorzystaniem tych nazw w przyszłości.

Przypomnijmy, w październiku ub. roku, podczas Kongresu 590, Kamil Liberadzki, dyrektor departamentu rozwoju regulacji w UKNF wskazywał na oczekiwania związane z wprowadzeniem "bądź przynajmniej przetestowaniem" kryptowalut.

- To rozwiązania, które stosują już banki krajów zachodnich. Jeżeli kryptowaluta okazałaby się sukcesem w przyszłości, to warto byłoby, żeby posługiwać się zdygitalizowanym złotym, by również Polska miała w swoim arsenale to narzędzie - powiedział.

Zainteresowanie kryptowalutami wykazują również władze kolejnych państw. Na początku września, Salwador przyjął Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pożar gazociągu w Cesarce