Nowe postanowienia noworoczne. Dzięki TYM sposobom na pewno uda Ci się je zrealizować!

i

Autor: Getty Images Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne 2022. Dzięki TYM sposobom na pewno uda Ci się je zrealizować!

2021-12-30 8:10

Każdy z nas, jak co roku pod koniec grudnia, ma daleko idące postanowienia noworoczne. Najczęściej mowa tutaj o: częstszym chodzeniu na siłownię, rzuceniu palenia, nauce nowego języka, zdrowszym odżywianiu, czy rozwijaniu kariery zawodowej. Niestety, plany te często już w pierwszej połowie nowego roku kończą się fiaskiem. Jak zatem spróbować zrealizować wszystkie postanowienia i wytrwać w nich cały rok? Sprawdźcie poniżej.

No i się zaczęło! Postanowienia noworoczne już większość z nas zaczyna wypisywać na kartce, łudząc się, że na pewno w najbliższym czasie zostaną one zrealizowane. Czy komuś rzeczywiście to się kiedyś udało? Zapewne tak, ale niestety prawda jest taka, że wielu z nas bardzo szybko się poddaje. Droga bywa kręta i często bardzo trudna. Niektórzy nawet nie stawiają sobie nowych celów, bo wiedzą, że i tak nie dotrwają w ich realizacji. Jest jednak kilka niezawodnych sposobów, które mogą nam pomóc w dotrwaniu w noworocznych postanowieniach. Jak zatem wytrwać i osiągnąć zamierzony efekt w 2022 roku? Do każdego z nich na pewno trzeba podejść inaczej i indywidualnie.  

Postaw sobie cel, który możesz zrealizować. Nie wybieraj się z "motyką na księżyc" 

Przy postanowieniach noworocznych bardzo istotne jest, aby znać własne możliwości i nie stawiać sobie wyzwań, których nie można zrealizować. Przykładowo, osoba, która nie ma plastycznego talentu, nie może stawiać sobie za cel, że w przyszłym roku zostanie drugim Banksy i zorganizuje uliczną wystawę swoich dzieł, która zgromadzi tłumy zainteresowanych osób. Warto więc mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest w zasięgu naszych możliwości. 

Wyznaczenie celów i systematyczność

Postanowienia noworoczne, jeśli je już planujemy, musimy bezwzględnie napisać i ułożyć w głowie. Dopiero wtedy możemy "ruszyć dalej". Gdy już wiemy, co jest w zasięgu naszych możliwości i zaplanujemy mocne cele, bardzo ważny jest wysiłek, praca i systematyczność. Przykładowo: nikt nie schudł nagle, z dnia na dzień. Niewątpliwie jest to proces. Czasem żmudny i ciężki, ale zapewne warto poczekać na efekty, podobnie jak przy nauce nowej umiejętności potrzebnej w pracy, czy w życiu prywatnym. 

Powiedzenie o postanowieniach noworocznych innej osobie

Jeśli przedstawimy swoje postanowienia noworoczne innej osobie, prawdopodobnie może nas to jeszcze bardziej zmobilizować, aby w nich przetrwać. Najlepiej jeżeli jest to ktoś z naszego bliskiego otoczenia, czy rodziny. Zawsze może nas wspierać i powtarzać: "pamiętaj o tym, co sobie postanowiłeś". W momencie, jeśli osoba ta ma takie same plany, jak my, jest to jeszcze większe ułatwienie. Można wtedy realizować je wspólnie. 

Umiejętność radzenia sobie podczas kryzysu

Nie będzie łatwo. Przy nauce nowego języka, czy rzucaniu palenia można mieć momenty krytyczne. Nie warto jednak odpuszczać. Musimy pamiętać, że jeśli zaprzepaścimy plan, będzie nam trudno znowu powrócić do początków i jego realizacji. Co zrobić w takim razie, jeśli dopadnie nas kryzys? Znaleźć zajęcie zastępcze, a drugiego dnia powrócić do zadania. 

Nie pozostaje nic innego, jak zastanowić się nad przyszłymi planami i postarać się kierować powyższymi zasadami. Pamiętajmy także, że postanowienia noworoczne mogą być spełnieniem naszych marzeń! To na pewno kolejna motywacja, aby w nich wytrwać. 

Super Raport 20.12 (Goście: Małgorzata Kidawa-Błońska - PO oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat, „Wolne Sądy”) Sedno Sprawy: Anna Maria Żukowska

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!