Pierwsze przymrozki w Polsce. Sezon na drapanie szyb czas zacząć!

2021-09-06 9:26
Pierwsze przymrozki w Polsce. Sezon na drapanie szyb czas zacząć!
Autor: Karolina Grabowska/Canva

Pierwsze przymrozki w Polsce to już fakt. Dziś z rana kierowcy mogli być w szoku na widok swoich samochodów. A to za sprawą przymrozków i oszronionych szyb! „Sezon na drapanie szyb czas zacząć” – czytamy na facebookowym profilu Nadleśnictwa Baligród na Podkarpaciu. Na dowód zdjęcie termometru i szyb samochodu!

Za nami najchłodniejszy sierpień i zapowiadany najcieplejszy wrzesień od kilkunastu lat. Jednak amplituda temperatur w dzień i w nocy może nas nieźle zaskoczyć. Ciepłe dni, nawet do ponad 25 stopni, które nas czekają w tym miesiącu, nie będą oznaczać również ciepłych nocy. Wręcz przeciwnie, po zachodzie słońca będzie robić się zimno, i to bardzo. Różnica temperatur może wynieść nawet kilkanaście stopni, a nocami termometry będą wskazywały zaledwie kilka kresek na plusie. Taką pogodą anomalię mogli przeżyć mieszkańcy Podkarpacia, którzy dziś rano patrząc na swój samochód mogli załamać ręce. A to na widok oszronionych szyb, które trzeba było drapać. Jak możemy przeczytać w poście Nadleśnictwa Baligród: Sezon na drapanie szyb czas zacząć. Na dowód zdjęcia termometru i szyb… Zobaczcie sami! To, niestety już za niedługo czeka wszystkich kierowców.

Pierwsze przymrozki w Polsce: „Sezon na drapanie szyb czas zacząć”

To prawda, że sierpień był chłodnym miesiącem, ale nie na tyle, żeby drapać o poranku szyby w samochodach. To, spotkało mieszkańców Podkarpacia we wrześniu, i to już na początku miesiąca. Zdecydowanie mogli przeżyć szok, ci którzy dziś rano byli przekonani, że za chwilę wsiądą w samochód i odjadą. Niestety... Na zdjęciach dodanych na facebookowym profilu Nadleśnictwa Baligród możemy zobaczyć termometr wskazujący poniżej 0 stopni Celsjusza, a także oszronione szyby, z podpisem: Sezon na drapanie szyb czas zacząć!

Pierwsze przymrozki w Polsce: Zimno nie tylko na Podkarpaciu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że zimno o poranku było także we wschodniej części Polski. - W Białymstoku, Lublinie czy Ostrołęce zanotowaliśmy -1° przy gruncie - czytamy na Twitterze IMGW.

Pierogarnia zajęła miejsce dla inwalidów. Ratusz wydał zgodę
Sonda
Drogowcy będą zaskoczeni opadami śniegu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze