pobicie piłkarza

i

Autor: Pixabay; Facebook / AKS Zły

Piłkarz brutalnie pobity w Warszawie. "Ocknął się dopiero w szpitalu"

2022-10-10 14:19

Przedstawiciele klubu sportowego AKS Zły przekazali wstrząsające informacje. Jeden z ich piłkarzy, Minh Pham Duc został brutalnie pobity na ulicy w Warszawie. Doznał m.in. złamań kości twarzoczaszki i przez kilka tygodni nie będzie mógł powrócić do treningów.

Piłkarz pobity w Warszawie

- AKS Zły od 6 lat zmienia polski sport. Z taką sytuacją mamy jednak do czynienia po raz pierwszy! W nocy z 3 na 4 września na ulicy w Warszawie brutalnie pobity został nasz piłkarz Minh Pham Duc. Doznał licznych obrażeń ciała, w tym złamań kości twarzoczaszki. Ocknął się dopiero w szpitalu. Wiele wskazuje na to, że atak miał podłoże rasistowskie - przekazali przedstawiciele klubu.

Z ich informacji wynika, że piłkarz nie doznał na szczęście trwałego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją lekarza przez co najmniej sześć tygodni nie będzie jednak mógł powrócić do treningów. 

- Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało. Każdy kto poznał Duka, ten wie, że to cudowny człowiek. Ciepły, życzliwy, wyrozumiały i dobry dla ludzi - podkreślono.

AKS Zły z akcją przeciw nienawiści i rasizmowi

Aby twardo stanąć przeciw rasizmowi i prześladowaniom, przedstawiciele AKS Zły zaplanowali na 15 października specjalną akcję. Piłkarze klubu rozegrają dwa mecze, kolejno z Marymontem Warszawa (godz. 16:00) i Włókniarzem Konstantynów Łódzki (godz. 18:00). Wszystko to odbędzie się na obiekcie przy ul. Kawęczyńskiej 44.

Czytaj również: Trzaskowski o bombardowaniu Ukrainy: "Przyjaciele, jesteśmy z Wami!"

- To nie będzie zwykłe wydarzenie piłkarskie. Spotkamy się już godzinę przed rozpoczęciem pierwszego meczu, aby wspólnie pomalować transparenty. Zapraszamy wszystkich, którzy myślą podobnie jak my: że Warszawa nie może być miastem, w którym nienawiść i agresja jest akceptowana. Pełny stadion będzie mocnym gestem niezgody na rasizm i ksenofobię, a także gestem wsparcia dla tych, którzy doświadczyli przykrych sytuacji - zapowiedziano.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Warszawiacy sprawdzają wytrzymałość. Test Coopera na Skrze

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 3-letnie dziecko. Zostało potrącone podczas uroczystości ślubnej
  2. Punkty obsługi pasażera nie działają. Nie działa też system online
  3. Liga Mistrzów w Warszawie: Mecz Szachtar Donieck - Real Madryt? Gdzie oglądać na żywo?
Źródło: Piłkarz brutalnie pobity w Warszawie. "Ocknął się dopiero w szpitalu"