Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Rafał Trzaskowski choruje na COVID-19

Trzaskowski o bombardowaniu Ukrainy: "Przyjaciele, jesteśmy z Wami!"

W poniedziałek rano rosyjskie wojska nasiliły bombardowania ukraińskich miast. Doniesienia o atakach rakietowych spływają między innymi z Kijowa, Lwowa, Mikołajowa i Żytomierza. Ukraińcy donoszą o ofiarach wśród ludności cywilnej. Głos w tej sprawie zabrał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy goszczącej tysiące ukraińskich uchodźców.

"Dramatyczny poranek w wielu ukraińskich miastach. Obiekty cywilne - centra miast, parki, nawet place zabaw - znów stały się celami ostrzałów. Zbrodnie putinowskiej Rosji muszą zostać rozliczone. Ukraińscy przyjaciele - jesteśmy z Wami! Друзі, ми з вами!" - tak skomentował poniedziałkowe naloty na Ukrainę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ataki rakietowe na Ukrainę

W ostatnich tygodniach działania rosyjskich wojsk skupiały się w południowej części Ukrainy, tj. w Chersoniu i na Zaporożu. Poniedziałkowe ataki na miasta w centralnej i zachodniej części Ukrainy są dużym zaskoczeniem. To prawdopodobnie odpowiedź na atak na most Krymski, zbudowany przez Rosjan nad Cieśniną Kerczeńską w latach 2018–2019 i zapewniający połączenie półwyspu z Krajem Krasnodarskim.

Z pierwszych doniesień ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Rostysława Smyrnowa wynika, że w ataku na Kijów zginęło co najmniej osiem osób.

Płk Matysiak: Są dwie sytuacje, które mogą doprowadzić do wejścia Ukrainy do NATO w trakcie wojny "Express Biedrzyckiej"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE