Warszawska Karta Miejska

i

Autor: Zarząd Transportu Miejskiego

Punkty obsługi pasażera nie działają. Nie działa też system online

"Z przyczyn technicznych Punkty Obsługi Pasażerów oraz e-POP są czasowo nieczynne" - poinformował w poniedziałek rano Zarząd Transportu Miejskiego. To ogromne utrudnienie dla osób chcących wyrobić Kartę Miejską albo potwierdzić uprawnienia do tańszych biletów komunikacji miejskiej.

W poniedziałek rano przestały działać wszystkie stacjonarne punkty obsługi pasażera Zarządu Transportu Miejskiego, jak również internetowy system e-POP, umożliwiający załatwianie spraw online. Jak informują urzędnicy, doszło do awarii informatycznej.

Punkty ZTM nieczynne

Informacja o awarii pojawiła się o godzinie 8:33. ZTM nie jest w stanie powiedzieć, jak długo system nie będzie funkcjonować. Wyłączenie punktów obsługi pasażera w pierwszej połowie października to ogromny problem dla pasażerów. To właśnie teraz do POP-ów - głównie tych działających na stacjach metra - ustawiały się ogromne kolejki.

Nie działa także Elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów. Za jego pośrednictwem można było złożyć wnioski o spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską (także ze zniżką dla osób płacących PIT w Warszawie) lub umówić się na spotkanie informacyjne dotyczące Warszawskiego Transportu Publicznego.

Karta Miejska online

Jak przypominał w rozmowie z eska.pl Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, e-hologram można wgrać w biletomacie. Większość pozostałych spraw można będzie załatwić - po ustaniu awarii - za pośrednictwem elektronicznego Punktu Obsługi Pasażera e-pop.wtp.waw.pl.

Katalog spraw wymagających fizycznej obecności w punkcie jest bardzo krótki. Kolejki nie mogą uniknąć np. emeryci i honorowi dawcy krwi chcący wyrobić kartę uprawniającą do bezpłatnego przejazdu. Osobiście do punktu obsługi muszą pofatygować się także osoby, którym Kartę Miejską opłaca pracodawca i potrzebują numeru NIP.

AKTUALIZACJA - godz. 11:20

Zamknięte są również Punkty Kodowania Biletów w Ożarowie Mazowieckim oraz Legionowie.

godz. 12:35

Występują również problemy w dostępie do informacji z Windykacji ZTM.

godz. 18:05

Zarząd Transportu Miejskiego przekazał portalowi eska.pl, że system wrócił do pełnej funkcjonalności.

ZOBACZ TAKŻE

  1. W Warszawie można spotkać wilki! "Będą coraz częściej występowały w obrębie i w okolicy miasta"
  2. Jarosław Kaczyński wygrywa "Jeden z dziesięciu". Nagranie hitem internetu
  3. 500 plus z progiem dochodowym? "Nie pracujemy nad zmianami w programach socjalnych"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE