Covid-19

i

Autor: pixabay Covid-19

Padł nowy, niepokojący REKORD czwartej fali! Ile zakażeń? Kiedy powrót do obostrzeń?

2021-10-19 7:35

Czwarta fala koronawirusa jest wyraźnie widoczna w statystykach, i choć do tej pory nie obowiązują nas obostrzenia podobne jak roku ubiegłym, możliwe, że sytuacja ta się zmieni. Padł nowy, niepokojący rekord czwartej fali. Prawie cztery tysiące zakażeń koronawirusem!

W poniedziałek (18 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1537 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Co bardzo powinno nas zaniepokoić to fakt, że dziś mamy już 3 931 nowych przypadków. Dane te potwierdził nam we wtorek (19 października) Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. W porównaniu do zeszłego wtorku liczba zakażonych wzrosła o 85 proc. W związku z COVID zmarły 64 osoby.

Kolejne szpitale wstrzymują lub ograniczają odwiedziny rodzin pacjentów przebywających na oddziałach. W woj. podlaskim zakaz wprowadził m. in. szpital w Suwałkach i Wysokiem Mazowieckiem. Jak czytamy na stronie wspolczesna.pl, jest to podyktowane troską o zdrowie pacjentów i personelu, przy rosnącej skali zakażeń koronawirusem.

Dzień wcześniej, w niedzielę, było 2523 nowych infekcji SARS-CoV-2. Natomiast tydzień temu (11 października) resort zdrowia przekazał informację o 903 zakażeniach koronawirusem. Oznacza to wzrost liczby nowych zakażeń o 70 proc. w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Jest to kolejny dzień ze wzrostem zakażeń liczonych tydzień do tygodnia.

Na ten moment (stan z 18.10) wykonano 38 286 490 szczepień, jedną dawką zaszczepiono 20 028 338 osób, a w pełni zaszczepione są 19 728 692 osoby (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów).

Poradnik Zdrowie: błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE