Oprah Winfrey podziwia gościnność Polaków wobec Ukraińców. Opublikowała wzruszające nagranie! [FILM]

i

Autor: materiały eski/ screen: www.instagram.com/p/Ca0ogk7pRgK Oprah Winfrey podziwia gościnność Polaków wobec Ukraińców. Opublikowała wzruszające nagranie! [FILM]

Oprah Winfrey podziwia gościnność Polaków wobec Ukraińców. Opublikowała wzruszające nagranie! [FILM]

2022-03-10 10:01

Amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna Oprah Winfrey zamieściła na Instagramie krótki film, w którym podzieliła się swoimi emocjami w związku z falą uchodźców z Ukrainy i wyraziła podziw dla Polaków przyjmujących ich w swoich domach.

Oprah Winfrey umieściła na social mediach wzruszające nagranie w którym wypowiada się na temat wojny w Ukrainie.

"Nie mogę przestać myśleć o bezsensownych, morderczych atakach na Ukraińców (...). Nie mogę przestać myśleć o strachu i wycieńczeniu, jakie muszą czuć ci, którzy uciekają, którzy śpią w bunkrach, którzy ukrywają się w swoich piwnicach. O twarzach matek i dzieci, ojców żegnających się na dworcu, mężczyzn, którzy nigdy wcześniej nie mieli w ręku broni, ale zostają, aby bronić demokracji" - powiedziała amerykańska prezenterka i producentka we wtorek na Instagramie.

Na swoim filmiku jest pełna podziwu również dla wszystkich Polaków, którzy wspierają Ukraińców w tym trudnym dla nich czasie.

"Czy słyszeliście o tym, jak wiele rodzin po drugiej stronie granicy w Polsce otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Jak wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają, bo wiedzą, że to sąsiedzi i oni wszyscy są tacy jak my?" - pytała producentka.

Winfrey dodała, że serdeczność Polaków, którzy zaopiekowali się uchodźcami na granicy stoi w opozycji do szerzącego śmierć ataku Rosji na Ukrainę.

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. We wtorek 8 marca ONZ poinformowało, że z Ukrainy uciekły już dwa miliony osób. Według danych Straży Granicznej na dzień 10 marca - prawie 1,5 mln osób przekroczyło granicę z Polską. ONZ potwierdza też śmierć ponad 400 cywilów - liczba ta jednak może być dużo większa.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!