Olimpiada w Tokio: nie będzie hymnów podczas igrzysk. Skąd taka decyzja organizatorów?

2021-07-26 8:31
Olimpiada Tokio 2021. Dlaczego nie ma hymnów podczas meczów siatkówki?
Autor: Pixaby Olimpiada Tokio 2021. Dlaczego nie ma hymnów podczas meczów siatkówki?

Brak hymnów państwowych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Taką decyzję podjęli organizatorzy. Nie usłyszymy "Mazurka Dąbrowskiego" w fazie grupowej turnieju siatkarskiego. Skąd taka decyzja? Co jest powodem?

Olimpiada w Tokio 2021. Bez hymnów narodowych podczas meczów siatkówki

Igrzyska olimpijskie w Tokio jeszcze przed rozpoczęciem dostarczały nam sporo emocji. Ze względu na pandemię koronawirusa w wiosce obowiązują liczne obostrzenia. Z nimi muszą liczyć się przebywający w Japonii sportowcy. Wspominaliśmy już m.in. o stołówce, gdzie serwowane są posiłki. Zofia Klepacka zamieściła w sieci nagranie, które ją pokazywało i skomentowała krótkim: "Jak w kryminale". Wideo możecie zobaczyć w artykule poniżej:

IO w Tokio 2021: Klepacka pokazała wygląd olimpijskiej stołówki. "Jak w kryminale"

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

Raport z Anteny 22.07 godz.10

Olimpiada Tokio 2021. Dlaczego nie ma hymnów podczas meczów siatkówki?

Tuż przed ceremonią otwarcia olimpiady w Tokio pojawiła się też ciekawa informacja. Okazuje się, że w fazie grupowej turnieju siatkarskiego nie będą grane hymny narodowe.

Spodziewam się, że mecze w Tokio będą rozpoczynać się z opóźnieniem. Poza pierwszym oczywiście. Zbyt mało czasu przewidziano na każdy. Nie będzie hymnów (aż do ćwierćfinałów) i przerw technicznych. Wracają sędziowie liniowi i podawacze" - napisał sędzia Wojciech Maroszek na Twitterze.

Zobacz także: Olimpiada w Tokio 2021. MECZE siatkówki. Kiedy i o której spotkania Polaków?

To nie pierwsza taka sytuacja. Przypomnijmy, że podczas ostatniej siatkarskiej edycji Ligi Narodów, która rozgrywana była we włoskim Rimini, również nie odgrywano hymnów. Te pojawiły się dopiero w decydujących spotkaniach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze