Iga Świątek

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Iga Świątek

Olimpiada 2020: IGA ŚWIĄTEK - z kim gra w drugiej rundzie turnieju?

2021-07-24 10:31

Nasza tenisistka zaliczyła świetne rozpoczęcie tenisowego turnieju olimpijskiego. W pierwszej rundzie z łatwością pokonała Monę Barthel z Niemiec. Teraz czas na kolejne starcie. Wiadomo już, z kim zagra Iga Świątek w drugiej rundzie turnieju Igrzysk Tokio 2020.

Iga Świątek - Olimpiada w Tokio to pierwsze Igrzyska w karierze młodej polskiej tenisistki. 20-latka rozpoczęła je znakomicie od zwycięstwa nad przeciwniczką z Niemiec. W pierwszej rundzie turnieju Iga Świątek pokonała Monę Barthel 6:2, 6:2. Była to zresztą wygrana zgodna z oczekiwaniami, gdyż 31-letnia Barthel, tak jak przewidywano, okazała się niezbyt wymagającą przeciwniczką dla Polki. Po tym łatwym zwycięstwie Iga Świątek może się przygotowywać do starcia w drugiej rundzie. Z kim i kiedy zagra w kolejnym tenisowym meczu Igrzysk Tokio 2020? Nazwisko następnej rywalki jest już znane. Dowiedzcie się, z kim gra Polka w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego.

Marcin Lewandowski przed IO: To rywale myślą, jak wygrać z Lewandowskim

Z kim gra Iga Świątek w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego?

Przeciw komu zagra Iga Świątek? Rywalką Polki w drugiej rundzie Olimpijskiego turnieju siatkarek będzie Paula Badosa z Hiszpanii. 23-letnia zawodniczka zagwarantowała sobie udział w II rundzie wygraną z Francuzką Kristiną Mladenović 6:7, 6:3, 6:0. Hiszpanka najprawdopodobniej sprawi więcej problemów naszej reprezentantce. Na koncie ma sporo dobrych występów i kilka znaczących triumfów, jak chociażby zwycięstwo w juniorskim French Open 2015.

Iga Świątek - Paula Badosa Tokio 2020 - kiedy mecz?

Starcie Igi Świątek z Paulą Badosą zaplanowano na poniedziałek, 26 lipca. Tego dnia może też wystąpić Magda Linette, jeśli uda jej się pokonać znakomitą Arynę Sabałenkę.