Wojsko

i

Autor: Pixabay

WOJSKO

Odnalazł się żołnierz, który zaginął w lasach pod Tomaszowem Mazowieckim

2023-05-31 19:22

Odnalazł się 46-letni żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie), który najprawdopodobniej zgubił się w lesie podczas biegu na orientację - powiedziała późnym popołudniem PAP rzecznik jednostki kpt. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska.

W Tomaszowie Mazowieckim (województwo łódzkie) odnaleziono żołnierza z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, który mógł posiadać broń. 46-letni mężczyzna dobrowolnie pełni służbę wojskową. Poszukiwano go w środę w lasach podtomaszowskich.

Kapitan Dutkiewicz-Pawlikowska, przedstawicielka macierzystej jednostki poszukiwanego żołnierza, potwierdziła informację o odnalezieniu. - Właśnie dostaliśmy informację i możemy już potwierdzić, że odnalazł się żołnierz, który zaginął na ćwiczeniach w lesie. Wiele wskazuje na to, że najprawdopodobniej zgubił się podczas biegu na orientację. Tak na razie możemy powiedzieć - powiedziała kapitan Dutkiewicz-Pawlikowska.

Na pytanie PAP dotyczącego stanu zdrowia żołnierza i szczegółów jego zaginięcia, rzeczniczka nie udzieliła odpowiedzi. - Aby to zrobić, muszę dotrzeć do materiałów, w tej chwili nic więcej powiedzieć nie mogę - przekazała.

Bliscy pożegnali żołnierza Kubę, który zginął w tragicznym wypadku