Od soboty 27 marca sklepy budowlane ZAMKNIĘTE! NOWE OBOSTRZENIA w Polsce

2021-03-25 11:38
Wyroby budowlane
Autor: Sergey Ryzhov/SHUTTERSTOCK.COM

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji poinformował, że od soboty sklepy budowlane, meblarskie i RTV AGD będą ZAMKNIĘTE! Ma to wpłynąć na zmniejszenie się mobilności Polaków przed świętami Wielkanocnymi, a także chwilę po nim. Do tej pory sklepy budowlane były otwarte! Rząd nie zamknął ich podczas wprowadzenie lekkiego lockdownu w Polsce.

Spis treści

  1. Zamknięte sklepy budowlane, RTV AGD, meblarskie
  2. Sklepy budowlane są niezbędne?

Minister Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji poinformował o zamknięciu sklepów budowlanych, ze względu na trudną sytuacje epidemiologiczną w Polsce. Ograniczenie dostępności do sklepów ma wpłynąć na mniejszą mobilność ludzi przed okresem świątecznym i po nim.

Zamknięte sklepy budowlane, RTV AGD, meblarskie

Zamknięte będą sklepy jak: RTV AGD, meblarskie i okazać się może, że również te budowlane z narzędziami i różnymi częściami. Rząd chce ograniczyć dostęp do tych sklepów, które nie są Polakom potrzebne do przetrwania kilku tygodni. Dlatego otwarte pozostaną między innymi sklepy spożywcze, czy apteki.

- Zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług >200 mkw - mogliśmy przeczytać na grafice.

CZYTAJ TAKŻE: ZAKAZ uprawiania SPORTU! Twardy lockdown i nowe obostrzenia dla sportowców

Sklepy budowlane są niezbędne?

Dotychczasowe obostrzenia w Polsce pozwalały na robienie zakupów w sklepach meblarskich, budowlanych, czy RTV AGD, oczywiście, z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych. Jednak to się zmieniło! Powodem jest trudna sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 30 tysiącach nowych zakażeń. Dziś to ponad 34 tysiące chorych na Covid-1

Rząd traktował sklepy budowlane jako te, które są nam niezbędne na co dzień i zostawił je otwarte. Powodem tego jest to, że podczas usterki w domu to właśnie w sklepach budowlanych mogliśmy kupić potrzebne nam części, narzędzia, które pomogłyby nam uporać się z nią.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

czy dzieci są najgroźniejszymi roznosicielami koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze