Wyroby budowlane

i

Autor: Sergey Ryzhov/SHUTTERSTOCK.COM

Od soboty 27 marca sklepy budowlane ZAMKNIĘTE! NOWE OBOSTRZENIA w Polsce

2021-03-25 11:38

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji poinformował, że od soboty sklepy budowlane, meblarskie i RTV AGD będą ZAMKNIĘTE! Ma to wpłynąć na zmniejszenie się mobilności Polaków przed świętami Wielkanocnymi, a także chwilę po nim. Do tej pory sklepy budowlane były otwarte! Rząd nie zamknął ich podczas wprowadzenie lekkiego lockdownu w Polsce.

Spis treści

  1. Zamknięte sklepy budowlane, RTV AGD, meblarskie
  2. Sklepy budowlane są niezbędne?

Minister Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji poinformował o zamknięciu sklepów budowlanych, ze względu na trudną sytuacje epidemiologiczną w Polsce. Ograniczenie dostępności do sklepów ma wpłynąć na mniejszą mobilność ludzi przed okresem świątecznym i po nim.

Zamknięte sklepy budowlane, RTV AGD, meblarskie

Zamknięte będą sklepy jak: RTV AGD, meblarskie i okazać się może, że również te budowlane z narzędziami i różnymi częściami. Rząd chce ograniczyć dostęp do tych sklepów, które nie są Polakom potrzebne do przetrwania kilku tygodni. Dlatego otwarte pozostaną między innymi sklepy spożywcze, czy apteki.

- Zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług >200 mkw - mogliśmy przeczytać na grafice.

CZYTAJ TAKŻE: ZAKAZ uprawiania SPORTU! Twardy lockdown i nowe obostrzenia dla sportowców

Sklepy budowlane są niezbędne?

Dotychczasowe obostrzenia w Polsce pozwalały na robienie zakupów w sklepach meblarskich, budowlanych, czy RTV AGD, oczywiście, z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych. Jednak to się zmieniło! Powodem jest trudna sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 30 tysiącach nowych zakażeń. Dziś to ponad 34 tysiące chorych na Covid-1

Rząd traktował sklepy budowlane jako te, które są nam niezbędne na co dzień i zostawił je otwarte. Powodem tego jest to, że podczas usterki w domu to właśnie w sklepach budowlanych mogliśmy kupić potrzebne nam części, narzędzia, które pomogłyby nam uporać się z nią.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

czy dzieci są najgroźniejszymi roznosicielami koronawirusa?
Sonda
Czy Twoim zdaniem lockdown powinien obowiązywać także w kościołach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE