Sytuacja na granicy z Ukrainą

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz

Od czwartku na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu pojawią się dodatkowi funkcjonariusze SG

2022-03-03 12:10

Od czwartku do bieszczadzkiego oraz nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej delegowani są dodatkowi funkcjonariusze - przekazała rzeczniczka tej służby por. Anna Michalska. Jak dodała, ruch pieszy na granicy ukraińsko-polskiej wciąż odbywa się płynnie.

Dodatkowi funkcjonariusze SG na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

Rzeczniczka SG przekazała w rozmowie z PAP, że od 24 lutego granicę Ukrainy z Polską przekroczyło ponad 575 tys. osób.

"Wczoraj było to 95 tys. osób, czyli o 3 tys. mniej niż dzień wcześniej (...) Dzisiaj rano było to 27 tys. osób - wczoraj o tej samej porze było natomiast 21 tys. osób" - podsumowała.

W nadbużańskim oddziale Straży Granicznej obejmującym Lubelszczyznę odprawiono ponad 50 tys. osób, a w bieszczadzkim oddziale obejmującym Podkarpacie - ok. 45 tys. Najbardziej obleganym przejściem granicznym wciąż pozostaje przejście w Medyce (19 tys. odprawionych osób), następny w kolejności jest Dorohusk (14,3 tys.) oraz Korczowa (13,5 tys.).

Rzeczniczka SG poinformowała, że w czwartek rano na przejściach w Budomierzu i Korczowej na przekroczenie granicy samochodem czekało się kilka godzin.

"Na pozostałych przejściach wjazd do Polski odbywa się na bieżąco. Jeśli chodzi o przekroczenie granicy pieszo, praktycznie wszędzie jest to na bieżąco, tylko w Budomierzu i Korczowej czekało ok. 100 osób, ale to niewielka liczba" - wskazała por. Michalska.

Jak przekazała, od czwartku do oddziałów bieszczadzkiego i nadbużańskiego delegowani są dodatkowi funkcjonariusze z innych oddziałów SG.

"Będą wzmocnione patrole na zielonej granicy, ale też dodatkowa liczba osób w przejściach granicznych" - podkreśliła. "Cały czas trwa też delegowanie funkcjonariuszy do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, czyli na granicę polsko-białoruską" - dodała.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!