Obostrzenia w Święta 2021. Co planuje rząd?

i

Autor: pexels Obostrzenia w Święta 2021. Co planuje rząd?

Obostrzenia pojawią się na Boże Narodzenie?! Minister zdrowia zdradził plan!

2021-11-18 14:23

Czy na Święta Bożego Narodzenia możemy spodziewać się obostrzeń? Czwarta fala pandemii koronawirusa cały czas się rozkręca. Głos w sprawie obostrzeń w Święta 2021 zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. Jaki plan ma rząd na tegoroczne Boże Narodzenie?

Spis treści

  1. Obostrzenia w Święta 2021. Co planuje rząd?
  2. Święta 2021 obostrzenia. Co nas czeka w tym roku?

Obostrzenia w Święta 2021. Co planuje rząd?

Święta Bożego Narodzenia 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Jak będą wyglądały w tym roku? Czy musimy przygotować się na powrót obostrzeń w Święta 2021? Nad tą kwestią zastanawia się wiele osób. Niestety czwarta fala pandemii koronawirusa cały czas przybiera na sile. Zarówno w środę, jak i w czwartek odnotowano ponad 24 tysiące zakażeń COVID-19. Ostatni raz taką sytuację mieliśmy w kwietniu tego roku. Coraz gorzej wygląda też sytuacja w szpitalach. Zapełniają się kolejne łóżka. Niektóre placówki odwołują zabiegi planowane.

Czy obostrzenia w Święta 2021 powrócą? Głos w tej sprawie zabrał ostatnio minister zdrowia.

Montaż iluminacji świątecznych w Warszawie

Święta 2021 obostrzenia. Co nas czeka w tym roku?

Adam Niedzielski w rozmowie z PAP odniósł się do obostrzeń w Święta Bożego Narodzenia 2021. Minister zdrowia został zapytany, czy Polacy mogą planować świąteczny okres "bez ograniczeń życia społecznego, restrykcji dotyczących przemieszczania, niezależnie od scenariusza".

Pandemia już wielokrotnie nas zaskakiwała. Zgodnie ze wszystkimi prognozami jest mało prawdopodobne, abyśmy mieli Święta Bożego Narodzenia zakłócone falą covidu - powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia dodał również, że szczyt czwartej fali przewidywany jest w ciągu dwóch tygodniu lub w pierwszej połowie grudnia.

Apogeum w pierwszym scenariuszu ma wynosić 25-30 tys., a w drugim wariancie 35-40 tys. zakażeń. Rozbudowę infrastruktury realizujemy zgodnie z pesymistycznym scenariuszem, choć jest on mniej realny - zaznaczył Adam Niedzielski.

Sonda
Czy lubisz Święta Bożego Narodzenia?