Obostrzenia przedłużone do 5 czerwca! Te obiekty nie otworzą się w maju

i

Autor: Unsplash - Fikri Ahmad Maulana Obostrzenia przedłużone do 5 czerwca. Te obiekty nie otworzą się w maju

Obostrzenia przedłużone do 5 czerwca. Te obiekty NIE OTWORZĄ się w maju

2021-05-07 10:26

Nie wszystkie obiekty będą mogły wznowić działalność w maju. Według nowego rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw niektóre pozostaną zamknięte aż do 5 czerwca. Do tego czasu obowiązywać mają również wszystkie inne ograniczenia, takie jak m.in. limit osób w hotelach czy restauracjach. Czy zatem po tym terminie możemy spodziewać się CAŁKOWITEGO ODMROŻENIA GOSPODARKI? Więcej na ten temat w materiale poniżej.

W związku ze spadającą liczbą nowych zakażeń koronawirusem od początku maja odbywa się stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Otwarte zostały już m.in. galerie handlowe, galerie sztuki i muzea, sklepy budowlane i meblowe, dzieci klas I-III wróciły do nauki stacjonarnej. Mamy też większą dostępność do obiektów sportowych. Od soboty (8 maja) otwarte pozostaną również hotele z maksymalnym 50 proc. obłożenia obiektu. Cały harmonogram luzowania obostrzeń w maju zobaczysz w artykule: Harmonogram luzowania obostrzeń od 1 maja. Co będzie otwarte? [DATY, TERMINY, ZASADY] oraz na rządowej stronie: https://www.gov.pl/

Obostrzenia przedłużone do 5 czerwca. Te obiekty nie otworzą się w maju

Mimo że większość branż będzie mogła wznowić częściowo działalność jeszcze w maju, pozostało kilka wyjątków. W niektórych przypadkach obostrzenia zostały przedłużone do 5 czerwca. Dotyczy to m.in. dyskotek i klubów nocnych (za wyjątkiem sportowych klubów tanecznych). Do tego czasu obowiązuje zakaz podejmowania "działalności polegającej na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub winnych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych" - czytamy w najnowszym rozporządzeniu opublikowanym w Dzienniku Ustaw.

Do 5 czerwca nie mogą otworzyć się również punkty związane z hazardem. Zamknięte pozostają więc mi.in. kasyna oraz punkty oferujące gry na automatach.

Raport z anteny 06.05

Kiedy całkowite odmrożenie gospodarki?

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem wszystkie obostrzenia mają obowiązywać do 5 czerwca. Oznacza to, że obiekty, które w maju wznowiły swoją działalność, do tego czasu będą działać na ograniczonych zasadach. Czy więc od 6 czerwca możemy liczyć na całkowite odmrożenie gospodarki? Niekoniecznie. Z doświadczenia wiadomo, że rząd może przedłużyć obowiązujące obostrzenia o kolejny tydzień lub dwa. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Treść całego rozporządzenia znajdziesz >>TUTAJ<<

Sonda
Czy pójdziesz na siłownię lub zajęcia fitness, gdy kluby zostaną otwarte?