Obostrzenia na Wielkanoc 2021 - nowe restrykcje na 3-5 kwietnia 2021

i

Autor: pixabay.com

Obostrzenia na Wielkanoc 2021 - nowe restrykcje na 3-5 kwietnia 2021 [LISTA]

2021-03-23 12:41

Obostrzenia na Wielkanoc 2021 - nowe restrykcje na 3-5 kwietnia 2021. Czy będzie całkowity lockdown? Jeśli w najbliższych dniach liczba zakażeń w Polsce przekroczy 30 tysięcy dziennie może zostać podjęta decyzja o wprowadzeniu całkowitego lockdownu. Czy do tego dojdzie? Jakie nowe restrykcje na okres wielkanocny może wprowadzić rząd? Czy będzie zakaz przemieszczania się? Przeczytaj o tym więcej na naszej stronie!

Obostrzenia na Wielkanoc 2021 - nowe restrykcje na 3-5 kwietnia 2021. Na konferencji prasowej, na której rząd wprowadzał obowiązujące właśnie restrykcje, Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział: jeżeli decyzje, które wdrażamy nie poskutkują, to kolejne kroki będą już typowym lockdownem, gdzie będziemy zamykać wszystko - powiedział Minister Zdrowia. Jakie więc będą obostrzenia na Wielkanoc 2021? Czy czekają nas nowe restrykcje na 3-5 kwietnia 2021 roku?  Dynamika zakażeń wciąż jest wysoka. Chociaż w poniedziałek 22.03 oraz we wtorek 23.03 nie było 30 tysięcy zakażeń, było ich mniej więcej połowę mniej, należy pamiętać, iż początek tygodnia to zawsze czas w których zakażeń jest mniej. Najbliższe dni pokażą, czy nowe restrykcje będą obowiązywać na 3-5 kwietnia 2021, czyli na okres Wielkanocy. Jeśli jednak sprawdzi się czarny scenariusz - jakie nowe restrykcje może wprowadzić rząd na Wielkanoc

Czytaj także: Morawiecki: Nowe obostrzenia najpóźniej w czwartek. Będzie CAŁKOWITY LOCKDOWN w Polsce?

E-polska: Rok od pandemii
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

NOWE RESTRYKCJE NA OKRES WIELKANOCNY - ograniczenia w handlu

  • WIĘKSZE LIMITY W SKLEPACH - Obecnie w sklepach czy supermarketach mogą zostać zaostrzone limity klientów. Dzisiaj w wielu wypadkach nawet sklepy nie liczą tego, iż spełniany jest limit osób. Rząd może wprowadzić np. limit 3 osób na jedną kasę, jak to miało miejsce na początku pandemii. W tym wypadku musimy się liczyć ponownie z tym, iż do sklepów będziemy czekać w kolejkach.
  • ZAMKNIĘCIE SKLEPÓW MEBLOWYCH - Ograniczenia mogą także dotknąć sklepów meblowych. Zamknięte mogą być także sklepy z np. elektronarzędziami.
  • GODZINY DLA SENIORÓW - Rząd może także przywrócić godziny dla seniorów, które obowiązywały w sklepach w godzinach 10-12. 

NOWE RESTRYKCJE - ZAMKNIĘTE SALOWY FRYZJERSKIE ORAZ KOSMETYCZKI

Rząd rozważa także czasowe zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Taka sytuacja miała już miejsce wiosną ubiegłego roku. Zamknięte zostałyby także studia tatuażu.

NOWE RESTRYKCJE I JESZCZE SUROWSZE LIMITY W KOŚCIOŁACH

Dziś w kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych świątyni. Jeśli liczba zakażeń wzrośnie powyżej 30 tysięcy dziennie, rząd może wprowadzić jeszcze surowsze limity. Kilka miesięcy temu obowiązywało 5 osób podczas jednej mszy świętej (w ten limit nie wliczano służby liturgicznej). 

OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

Czy na Wielkanoc powróci zakaz przemieszczania się. Z domów można byłoby wówczas wychodzić tylko w określonej sprawie - takiej jak wyjście do sklepu, pracy, apteki czy wyprowadzenia psa. Można także spodziewać się wprowadzenia zasady, iż dzieci do 16 roku życia nie mogą opuszczać domu bez opieki dorosłych do godziny 16.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]