Do kiedy potrwa lockdown w Polsce? Minister Zdrowia poinformował o planach na konferencji [7.04.]

2021-04-07 10:24
lockdown
Autor: Pixaby Obostrzenia przedłużone. Do kiedy lockdown w Polsce?

Obostrzenia przedłużone w Polsce! Taką decyzję ogłosił na konferencji prasowej 7.04.2021 minister zdrowia. Adam Niedzielski już wcześniej podkreślał, że choć zakażeń w kraju mamy mniej (powodem jest okres świąteczny), to sytuacja w szpitalach jest bardzo trudna. Do kiedy potrwa twardy lockdown w Polsce? Dowiecie się w naszym materiale.

Obostrzenia w Polsce przedłużone! Minister zdrowia ogłosi decyzję na konferencji prasowej [7.04]

Minister zdrowia już we wtorek, 6 kwietnia zapowiadał, że przedłużenie obostrzeń w Polsce jest bardzo prawdopodobne. Ostateczne decyzje zostaną jednak podjęte po spotkaniu rządowego zespołu kryzysowego. Obecne obostrzenia obowiązują do piątku, 9 kwietnia. Sytuacja w Polsce jest jednak bardzo trudna. W ostatnich dniach zakażeń koronawirusem było nieco mniej niż w zeszłym tygodniu. To jednak było spowodowane okresem świątecznym. Resort zdrowia podkreślał jednak, że szpitale w kraju są przepełnione pacjentami. Chorych na COVID-19 cały czas przybywa.

Obostrzenia w Polsce zostają przedłużone! Taką decyzję ogłosił na konferencji minister zdrowia. Do kiedy potrwają obostrzenia w kraju?

Policyjny dron na DK 10 w kujawsko-pomorskiem

Obostrzenia w Polsce przedłużone! Do kiedy będą obowiązywać?

Obostrzenia w Polsce zostają przedłużone o kilka dni. Lockdown w Polsce potrwa minimum do niedzieli, 18 kwietnia. Minister zdrowia nie wykluczył jednak, że obostrzenia potrwają jeszcze dłużej. Wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w kraju. Jeśli liczba zakażeń wciąż utrzymywać się będzie na wysokim poziomie, lockdown może zostać jeszcze przedłużony. Kolejne informacje w sprawie obostrzeń w Polsce poznamy w przyszłym tygodniu.

Lockdown w Polsce. Co jest zamknięte?

Minister zdrowia ogłosił przedłużenie obostrzeń. Co będzie zamknięte do 18 kwietnia:

  • żłobki i przedszkola
  • galerie handlowe (z wyłączeniem drogerii, aptek i sklepów spożywczych)
  • siłownie
  • salony fryzjerskie i kosmetyczne
  • wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe
  • gastronomia (tylko posiłki na wynos)
  • sport tylko dla olimpijczyków
  • dzieci uczą się zdalnie

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze