Zgony na COVID-19 w Warszawie. Dramatyczne statystyki

i

Autor: Paweł Skraba zdjęcie ilustracyjne

Premier zapowiada DODATKOWE obostrzenia na Święta. Będzie wzmocnienie restrykcji dla niezaszczepionych?!

2021-12-07 7:33

Nowe obostrzenia jeszcze w tym tygodniu?! Zaostrzenie restrykcji zapowiedział właśnie premier Mateusz Morawiecki. Nowe obostrzenia mają objąć Święta Bożego Narodzenia. Jak zapowiedział premier, rząd rozważa "wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych". Jakie restrykcje mogą zostać wprowadzone?

Nowe obostrzenia w Polsce na Święta. Jest zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego

Premier był pytany podczas konferencji prasowej o wariant omikron koronawirusa i o to, czy toczą się rozmowy o ewentualnych "paszportach covidowych".

We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze - powiedział Morawiecki. Według niego, "jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych".

Dramatyczna akcja służb, reanimowali człowieka w autobusie

Dodatkowe obostrzenia na Święta. Wzmocnienie restrykcji dla niezaszczepionych

Premier zapowiedział "wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach".

Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce - podkreślił.

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach.

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?