NOWE LIMITY W HOTELACH od czerwca 2021. Jakie zasady obowiązują? Ile może być osób?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

NOWE LIMITY W HOTELACH od czerwca 2021. Jakie zasady obowiązują? Ile może być osób?

2021-06-10 16:18

Obostrzenia na wakacje 2021 zostały poluzowane! Dzisiaj na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dowiedzieliśmy się jakie czekają nas obostrzenia na wakacjach. Wśród luzowanych obostrzeń znalazły się limity w hotelach. Od 25 czerwca będzie więcej miejsc! Możliwe jest uzyskanie nawet 100% obłożenia, jak?

Luźniejsze obostrzenia na wakacje 2021 wejdą w życie już za niedługo. Na ten moment obowiązują jeszcze te podane tydzień temu przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dziś wspólnie z premier Mateuszem Morawieckim ogłosili listę obostrzeń, które zostaną poluzowane na wakacjach 2021. Jak podkreślił premier, liberalizacja obostrzeń jest możliwa dzięki dobrej sytuacji epidemiologicznej w Polsce: Wszyscy czekaliśmy na moment oddechu po III fali i jest on teraz na wyciągnięcie ręki, bodane są coraz lepsze. Musimy wciąż zachowywać czujność, ale przybywa też zaszczepionych. Na początku czerwca pobiliśmy rekord - ponad 620 tys. szczepień dziennie – mówił Mateusz Morawiecki. Nowe zasady pozwalają na to, żeby w hotelach i pensjonatach mogło być zajęte 100% obłożenia! Nowe zasady dotyczące obostrzeń mają obowiązywać od 13 czerwca, od 26 czerwca zmiany na okres wakacji!

CZYTAJ TAKŻE: NOWE ZASADY w Polsce od 13 czerwca! Premier i minister zdrowia ogłosili WIELKIE ZMIANY!

Obostrzenia na wakacje 2021. Luźniejsze limity w hotelach

Luzowanie obostrzeń na wakacje 2021 dotyczy kilku gałęzi naszej gospodarki, między innymi hoteli i pensjonatów. Jakie będą limity od 26 czerwca?

- W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększamy limit dopuszczalnych zajętych miejsc do 75%. Do tego limitu nie będą wliczane zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia – podał premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia na wakacje 2021. Nawet 100% w hotelach!

Osoby zaszczepione i dzieci poniżej 12 roku życia nie wliczają się do limitu 75% obłożenia. Dzięki temu w polskich hotelach i pensjonatach będzie mogło być o wiele więcej osób. Nawet tyle osób ile dana placówka ma miejsc! Dzięki temu firmy z branży hotelarskiej będą mogły w pełni otworzyć się na wakacje 2021!

Luzowanie obostrzeń. Jakie zmiany?

Od 13 czerwca wierni będą mogli zająć połowę miejsc w kościołach. Od 12 czerwca będzie można spożywać napoje i posiłki w kinie. Większą liberalizację obostrzeń zaplanowano na wakacje:

  • Targi i konferencje z większą liczbą gości! 1 osoba na 10 metrów kwadratowych
  • Liczba widzów na koncertach od 26 czerwca będzie wynosić 50 % miejsc
  • Otwarte zostaną dyskoteki
  • 75% obłożenie będzie możliwe w wesołych miasteczkach
  • 75% miejsc będzie mogło być zajętych w restauracjach

Te zmiany wejdą w życie 26 czerwca!

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI
Sonda
Kto wygra mecz otwarcia Euro 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE