NOWE LIMITY W HOTELACH od czerwca 2021. Jakie zasady obowiązują? Ile może być osób?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

NOWE LIMITY W HOTELACH od czerwca 2021. Jakie zasady obowiązują? Ile może być osób?

2021-06-10 16:18

Obostrzenia na wakacje 2021 zostały poluzowane! Dzisiaj na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dowiedzieliśmy się jakie czekają nas obostrzenia na wakacjach. Wśród luzowanych obostrzeń znalazły się limity w hotelach. Od 25 czerwca będzie więcej miejsc! Możliwe jest uzyskanie nawet 100% obłożenia, jak?

Luźniejsze obostrzenia na wakacje 2021 wejdą w życie już za niedługo. Na ten moment obowiązują jeszcze te podane tydzień temu przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dziś wspólnie z premier Mateuszem Morawieckim ogłosili listę obostrzeń, które zostaną poluzowane na wakacjach 2021. Jak podkreślił premier, liberalizacja obostrzeń jest możliwa dzięki dobrej sytuacji epidemiologicznej w Polsce: Wszyscy czekaliśmy na moment oddechu po III fali i jest on teraz na wyciągnięcie ręki, bodane są coraz lepsze. Musimy wciąż zachowywać czujność, ale przybywa też zaszczepionych. Na początku czerwca pobiliśmy rekord - ponad 620 tys. szczepień dziennie – mówił Mateusz Morawiecki. Nowe zasady pozwalają na to, żeby w hotelach i pensjonatach mogło być zajęte 100% obłożenia! Nowe zasady dotyczące obostrzeń mają obowiązywać od 13 czerwca, od 26 czerwca zmiany na okres wakacji!

CZYTAJ TAKŻE: NOWE ZASADY w Polsce od 13 czerwca! Premier i minister zdrowia ogłosili WIELKIE ZMIANY!

Obostrzenia na wakacje 2021. Luźniejsze limity w hotelach

Luzowanie obostrzeń na wakacje 2021 dotyczy kilku gałęzi naszej gospodarki, między innymi hoteli i pensjonatów. Jakie będą limity od 26 czerwca?

- W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększamy limit dopuszczalnych zajętych miejsc do 75%. Do tego limitu nie będą wliczane zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia – podał premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia na wakacje 2021. Nawet 100% w hotelach!

Osoby zaszczepione i dzieci poniżej 12 roku życia nie wliczają się do limitu 75% obłożenia. Dzięki temu w polskich hotelach i pensjonatach będzie mogło być o wiele więcej osób. Nawet tyle osób ile dana placówka ma miejsc! Dzięki temu firmy z branży hotelarskiej będą mogły w pełni otworzyć się na wakacje 2021!

Luzowanie obostrzeń. Jakie zmiany?

Od 13 czerwca wierni będą mogli zająć połowę miejsc w kościołach. Od 12 czerwca będzie można spożywać napoje i posiłki w kinie. Większą liberalizację obostrzeń zaplanowano na wakacje:

  • Targi i konferencje z większą liczbą gości! 1 osoba na 10 metrów kwadratowych
  • Liczba widzów na koncertach od 26 czerwca będzie wynosić 50 % miejsc
  • Otwarte zostaną dyskoteki
  • 75% obłożenie będzie możliwe w wesołych miasteczkach
  • 75% miejsc będzie mogło być zajętych w restauracjach

Te zmiany wejdą w życie 26 czerwca!

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI
Sonda
Kto wygra mecz otwarcia Euro 2021?