zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Nikt już nas nie nabierze na ,,promocje''! Szykują się wielkie zmiany w prawach konsumentów

2021-07-07 15:50

Nikt już nas nie nabierze na ,,promocje''! Szykują się wielkie zmiany w prawach konsumentów. To koniec z oszukiwaniem klientów, którzy do tej pory często dawali się ,,złapać" na marketingowe zagrywki sklepów. Już niebawem w przypadku obniżki cen towarów, sprzedawcy będą mieli obowiązek podawania obok informacji o obniżonej cenie, również tej o najniższej cenie tego towaru lub konkretnej usługi w ciągu 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule!

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaproponował zmiany w ustawie o prawach konsumenta. W Ocenie Skutków Regulacji projektu czytamy, że zasadniczym powodem podjęcia prac nad zmianami w ustawie z maja 2014 r. o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw jest zobowiązanie państw członkowskich do implementacji postanowień dyrektywy unijnej, zwanej "dyrektywą Omnibus". Informacje na ten temat podały między innymi wirtualne media.

Bakteria New Delhi

Nikt już nas nie nabierze na ,,promocje''! Szykują się wielkie zmiany w prawach konsumentów

Szczególnie istotną zmianą, będzie ta dotycząca informowania o promocjach. Jak czytamy:

"przedsiębiorca w każdym przypadku obniżenia ceny towaru lub usługi podaje obok informacji o obniżonej cenie również informację o najniższej cenie tego towaru lub usługi jaka była stosowana w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki".

Co to oznacza w praktyce? Z półek będą musiały zniknąć artykuły, których cena podwyższana była na kilka dni przed rozpoczęciem wyprzedaży. Do tej pory wielu klientów miało prawo do niezadowolenia. Podczas wyprzedaży zdarza nam się stracić czujność i w efekcie przepłacamy, zamiast oszczędzać.