Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?

2021-07-11 8:54
Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?
Autor: Canva.pl Zdjęcie poglądowe

Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy? Latem każdy z nas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Wakacyjne imprezy i grille można połączyć z obserwowaniem gwiazd! Już w lipcu czeka nas niezwykłe widowisko! Przed nami prawdziwy deszcz meteorytów. Szykujcie lornetki i wygodne koce, bo to jedna z niepowtarzalnych okazji.

Maksimum meteorów z roju Południowych delta Akwarydów - to niezwykłe zjawisko będziemy mogli zobaczyć na nocnym niebie już 28 lipca. Dzień ten przypada w środę, dlatego warto zaplanować podziwianie gwiazd na kilka dni wcześniej. Co nam będzie potrzebne? Przyda się lornetka, wygodny koc i... cierpliwość. Co warto wiedzieć o roju? Jego aktywność jest wysoka, a obfitość wynosi 20 meteorów/h. Przeloty meteorów są więc wyjątkowo dobrze widoczne.Podwyższoną aktywność roju udało się zaobserwować w roku 1934.

Pijany mężczyzna jechał wężykiem ulicami Olsztyna

Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?

Delta Akwarydy w lipcu będą widoczne w całej Polsce. Najlepiej obserwować je w mało oświetlonych miejscach, czyli na obrzeżach miast czy w lasach. Oglądać będziemy je mogli od zachodu słońca niemal przez całą noc. Warto zatem zaopatrzyć się w lornetkę, chociaż zjawisko będzie dobrze widoczne również gołym okiem. Nie zapomnijcie też wypowiedzieć życzenia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze