Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!

2021-09-29 16:30
Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!

Niezaszczepieni studenci będą zdalnie uczestniczyli w niektórych zajęciach? To rozważany przez rząd scenariusz. Trwają prace nad projektem, który umożliwi rektorom uzyskanie informacji czy dany student przyjął zastrzyk chroniący przed Covid-19. Zajęcia na uczelniach ruszają już w przyszłym tygodniu, a czwarta fala koronawirusa dopiero się rozpędza.

Studenci wracają na studia! Będą zajęcia online dla niezaszczepionych?

Minister zdrowia popiera rozwiązanie, zgodnie z którym niezaszczepieni studenci mogliby uczestniczyć w zajęciach wyłącznie w formie online. Jak podkreśla Adam Niedzielski, o możliwość weryfikacji studentów pod kątem przyjęcia zastrzyku na Covid-19 apelowali rektorzy. - Wnioski rektorów o to, żeby rektorzy też mogli weryfikować czy studenci są zaszczepieni, bo część zajęć, chociażby na uczelniach medycznych, wymaga takiego reżimu bezpieczeństwa - podkreśla minister.

Czytaj także: 5 tys. zakażeń dziennie jeszcze w październiku! Sprawdzają się prognozy naukowców

Kiedy przepisy wejdą w życie?

- Jestem zwolennikiem wprowadzenia takich przepisów - dodaje Niedzielski. - Deklaracja odwagi tego, co się robi. Jeśli mamy studentów medycyny, którzy pojawiają się na zajęciach praktycznych, to nie może być takiej sytuacji, żeby pacjenci z tego powodu byli poddanie większemu zagrożeniu - dodaje Niedzielski.

Czytaj także: Początek roku akademickiego 2021: kiedy jest? Kiedy studenci wracają na zajęcia?

Wspomniane przepisy mają znaleźć się w projekcie ustawy, który pozwala pracodawcom weryfikować szczepienia pracowników. Nad ostatecznym kształtem dokumentu pracuje teraz Komitet Stały Rady Ministrów.

QUIZ. Tych postaci z bajek nie da się nie znać! 8/10 punktów to minimum!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się leniwiec z „Epoki Lodowcowej”?

Czwarta fala koronawirusa: Ile zachorowań?

Czwarta fala koronawirusa rozpędza się! W środę 29 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1234 nowych zakażeniach Covid-19. To najwięcej od maja! Zgodnie z prognozami naukowców z UW, którzy opracowali specjalny model pozwalający przewidzieć przebieg pandemii, jeszcze w październiku odnotujemy po 5 tys. zakażeń koronawirusem dziennie.

Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze