Początek roku akademickiego 2021: kiedy jest? Kiedy studenci wracają na zajęcia?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Początek roku akademickiego 2021: kiedy jest? Kiedy studenci wracają na zajęcia?

2021-09-29 8:50

Początek roku akademickiego 2021: kiedy jest? Kiedy studenci wracają na zajęcia? Nauka zdalna powoli staje się przeszłością. Do szkół powrócili 1 września uczniowie, którzy mogą teraz cieszyć się czasem spędzanym z kolegami. Wkrótce do nauki w ławkach przystąpią również studenci. Kiedy zaczyna się rok akademicki 2021?

Już niebawem rozpocznie się rok akademicki 2021/22! Studenci po prawie dwuletniej przerwie w końcu powrócą na uczelnie. Dla niektórych będzie to z pewnością spora komplikacja. Wielu z nich dzięki pandemii i możliwości studiowania online, mogło pozostać w rodzinnych miejscowościach. Innym to rozwiązanie pozwoliło połączyć naukę z pracą. Wszystko ma jednak swój koniec, chociaż wiele uczelni wyniosło z pewnością z tego okresu cenne doświadczenie. Być może zaliczenia online staną się już niebawem naszą codziennością. Teraz jednak cieszyć należy się z tych możliwości, jakie oferują nam studia. A jest ich sporo, bo to nie tylko cenna wiedza, lecz również możliwość poznania nowych przyjaciół, niezapomniane chwile na zajęciach dodatkowych czy praca w samorządzie studenckim. I oczywiście - wspaniałe imprezy! Rok akademicki 2021/22 rozpocznie się już 1 października, czyli w piątek. Jest to jednak dzień bez zajęć.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka

Kiedy studenci wracają na zajęcia?

Zajęcia dla większości studentów rozpoczną się czwartego października. Wiele zależy od waszego planu i oczywiście indywidualnej decyzji uczelni. Dla studentów zaocznych rok akademicki zacznie się 2 października!