Najpopularniejsza gra na YouTube

i

Autor: pixabay.com Filmiki publikuje ponad 35 000 kanałów!

Najchętniej oglądana gra na YouTube - PONAD BILION WYŚWIETLEŃ filmików!

2021-12-16 15:24

Filmiki związane z tą grą wyświetlono na YouTube łącznie ponad 1 000 000 000 000 razy! Z okazji biliona wyświetleń serwis przygotował specjalne wideo i stronę. To gratka dla wszystkich fanów i fanek gry. Więcej na ten temat w artykule.

Tematyka gier komputerowych jest na YouTube niezwykle popularna! Obok teledysków muzycznych, to właśnie gry zbierają najwięcej wyświetleń. Streamingi, gameplayery czy solucje setek tytułów mają gigantyczną widownię, a każdego dnia w serwisie pojawiają się nowe nagrania. Pod względem liczby wyświetleń na YouTube żadna gra nie może się jednak równać z Minecraftem. Filmiki poświęcone wirtualnemu światu zbudowanemu z sześcianów wyświetlono już łącznie ponad bilion razy! Minecraft ma jedną z największych i najaktywniejszych społeczności fanów i regularnie króluje w zestawieniach popularności na YouTube. Serwis postanowił uczcić ten niesamowity wynik okazjonalnym wideo i specjalną stroną dotyczącą gry.

Rolnicy. Podlasie. Waldek naprawia rozrzutnik

Minecraft najpopularniejszą grą na YouTube

Minecraft to gra z ogromnym otwartym światem zbudowanym z charakterystycznych sześcianów. Pozwala ona graczom na nieograniczoną ingerencję w wirtualną rzeczywistość. Zbudować, wykopać, stworzyć lub zniszczyć można praktycznie wszystko. Gra zaczęła zdobywać ogromną popularność tuż po premierze w 2009. Tego samego roku filmiki związane z Minecraftem zaczęły pojawiać się na YouTube. Pierwsze wideo pokazywało po prostu krótki spacer gracza dookoła swojej budowli:

Wraz z rozwojem społeczności graczy na YouTube pojawiało się coraz więcej filmów i YouTuberów tworzących materiały poświęcone grze. Obecnie treści dotyczące Minecrafta można oglądać na ponad 35000 kanałach prowadzonych przez ludzi z ponad 150 państw! Od 2009 roku łączna liczba wyświetleń filmów o Minecrafcie przekroczyła 1 000 000 000 000. Z tej okazji YouTube przygotował specjalną animację, w której pojawiają się awatary najsłynniejszych YouTuberów i YouTuberek związanych z grą.

To nie wszystko. YouTube stworzyło też stronę poświęconą społeczności Minecraft i rekordowi wyświetleń. Fani mogą na niej znaleźć wiele ekskluzywnych materiałów, ciekawostek, filmów i wywiadów. Znajdziecie ją klikając tutaj.

Z okazji biliona wyświetleń powstały też youtubeowe skórki dla graczy dostępne w Minecraft Marketplace, a na Instagramie zainicjowano akcję, którą znaleźć można pod hasztagiem #MinecraftMuseum.