Poznaliśmy NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE słowo roku 2021! Kogoś to zaskakuje?

2021-12-16 13:06
TO młodzieżowe słowo jest NAJPOPULARNIEJSZE. ŚPIULKOLOT daleko za podium!
Autor: Pixabay.com TO młodzieżowe słowo jest NAJPOPULARNIEJSZE. ŚPIULKOLOT daleko za podium!

Znamy najbardziej znienawidzone słowo 2021 roku! Wszystko dzięki badaniom, przeprowadzonym na reprezentatywnej próbie Polaków. Prawdopodobnie wielu z czytelników nie będzie zaskoczonych tym, które słówko zdobyło w tym zestawieniu najwięcej głosów.

"Koronawirus - to najbardziej przez Polaków znienawidzone słowo roku 2021. Oto wniosek płynący z badań przeprowadzonych przez firmę Babbel w grudniu 2021 roku. Aż 25 proc. ankietowanych wskazało je jako swojego "faworyta" w tym zestawieniu. 18 proc. badanych wybrało pokrewne słowo "pandemia", zaś 15 proc. - "lockdown".

Jak wynika z badania, Polaków denerwuje również neologizm związany ze stanem pandemii. "Koronaświrus" to wybór 12 proc. Polaków. 11 proc. wskazało natomiast słowo "polexit", oznaczające potencjalne opuszczenie przez Polskę Unii Europejskiej.

- Widzimy wyraźnie, że najbardziej znienawidzone słowa odzwierciedlają nasze największe frustracje 2021 roku - skomentował wyniki badania Todd Ehresmann, starszy lingwista w Babbel.

Przypomnijmy, że na początku grudnia poznaliśmy zwycięzcę zorganizowanego przez wydawnictwo PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, VI plebiscytu "Młodzieżowe Słowo Roku". Słowem roku 2021 r. zostało złożenie "śpiulkolot". Głosowało na nie 9656 internautów.

Według słownika PWN ma ono dwie definicje:

  1. miejsce do spania, słowo nawiązuje do mema, śpiulkać to ‘spać’
  2. dosłownie ‘samolot do spania’, ‘boarding do snu’, czyli udanie się na odpoczynek. Używane często w odniesieniu do zwierząt, gdy ucinają sobie drzemkę – wtedy mówimy, że ‘boardingują do śpiulkolotu’, czyli szykują się do snu.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęło słowo "naura", zaś trzecią pozycję - sformuowanie "Twoja stara".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Początek remontu Wojska Polskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze