Mona Lisa obrzucona tortem

i

Autor: Canva / Twitter / fot. @Shobana_29

Mona Lisa obrzucona tortem! Skandal w Luwrze [WIDEO]

2022-05-30 14:57

Mona Lisa jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie. Ten pilnie strzeżony obraz stał się w ostatnich dniach obiektem ataku. Mężczyzna przechytrzył nietypowym przebraniem strażników muzeum po czym… rzucił tortem wprost w bezcenne dzieło Leonarda da Vinci. Więcej na temat tej nietypowej akcji mężczyzny dowiecie się z artykułu.

Mona Lisa obrzucona tortem!

Mona Lisa to jeden z najsłynniejszych obrazów olejnych Leonarda da Vinci, Portret kobiety z zagadkowym uśmiechem stworzony w 1503 roku, od XVIII wieku znajduje się w paryskim Luwrze. Jest on jednym z najbardziej chronionych dzieł sztuki na świecie.

Chociaż wydawać się to może zaskakujące to „Mona Lisa” była w przeszłości wielokrotnie atakowana. W latach 50. XX wieku mężczyzna uszkodził ten słynny obraz kwasem siarkowym. W 1956 roku boliwijski student rzucił kamieniem w „Monę Lisę”. Przedostatni atak miał miejsce w 2009 roku, kiedy to Rosjanka, rzuciła ceramiczną filiżanką w stronę dzieła, na szczęście było ono wtedy chronione przez szybę. Ostatni atak na obraz miał miejsce kilka dni temu. 29 maja mężczyzna przebrany za staruszkę na wózku inwalidzkim uśpił czujność ochroniarzy, po czym zbliżył się do obrazu wstał z wózka i rzucił tort w stronę obrazu. Na szczęście obraz chroniony jest za kuloodporną szybą, więc tort nie dosięgnął celu. Mężczyzna rozsmarował, więc na szybie chroniącej obraz ciasto, po czym rozrzucił w sali muzeum róże. Chwilę później został odprowadzony przez ochronę muzeum.

Jedno z nagrań z tego incydentu, które opublikowano w sieci, przedstawia mężczyznę wyprowadzanego przez ochronę, który mówi tłumowi, że są ludzie próbujący zniszczyć planetę i należy o tym pomyśleć. Niezależnie od powodów, dla których mężczyzna usiłował zniszczyć dzieło jego akcja zostanie długo zapamiętana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE