Minister zdrowia zapowiada NOWE OBOSTRZENIE. Przekraczanie granic tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19

2021-02-22 9:58 NAU
Minister zdrowia zapowiada NOWE OBOSTRZENIE. Przekraczanie granic tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Zdaniem ministerstwa zdrowia trzecia fala koronawirusa stała się już faktem. Adam Niedzielski zapowiada, że w najbliższym miesiącu czeka nas OGROMNY wzrost zakażeń. Dlatego rząd chce wprowadzić kolejne obostrzenia. Tym razem zmiany będą dotyczyły przekraczania granic. Poznajcie szczegóły w naszym materiale.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zapowiada zamknięcie granic. Negatywny wynik testu zwalnia z kwarantanny

Zamknięte granice w Polsce? Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na antenie TVN24 nowe obostrzenia przy przekraczaniu polskich granic. Niedzielski zapewnia, że każdy będzie mógł przekroczyć granicę, ale to będzie oznaczało automatycznie 10-dniową kwarantannę.

- Myślimy o wprowadzeniu zasady negatywnego testu przy wjeździe do Polski jeszcze pod koniec tego tygodnia, prawdopodobnie będzie ona dotyczyła południowej i zachodniej granicy Polski - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W praktyce ma to oznaczać, że jeśli przekroczymy granicę wjeżdżając do Polski to musimy się wylegitymować negatywnym testem na obecność koronawirusa. Tylko w taki sposób unikniemy kwarantanny. Nowe przepisy mają zostać wprowadzone w życie jeszcze w ostatnim tygodniu lutego.

Straż graniczna deklaruje, że potrzebuje mniej więcej 48 godzin, żeby dojść do takiej zdolności operacyjnej na poszczególnych punktach granicznych. Więc myślę, że pod koniec tygodnia to stanie się faktem - powiedział na antenie TVN24 Adam Niedzielski.

Zamknięte granice Polski. Co z osobami pracującymi za granicą?

Nowe obostrzenia po raz kolejny uderzą w osoby, które na co dzień pracują za granicą i codziennie muszą podróżować. Jak nowe przepisy wpłyną na ich życie i pracę? Pytany o to minister zdrowia odpowiada, że że rozwiązanie to trzeba bardzo dobrze dopracować. "

Ale generalnie to testowanie będzie taką normą. Zobaczymy, czy jakieś wyjątki w zakresie tego dopuścimy - mówił minister.

Najnowsze