Adam Niedzielski

i

Autor: Adam Guz / KPRM Adam Niedzielski

Minister zabrał i głosi mamy już jasność: „Szczepienia ZA DARMO do końca września”!

2021-07-23 8:11

Dyskusje o odpłatności szczepień nie cichną. Coraz częściej mówi się o tym, że trzeba będzie za nie zapłacić. „Szczepienia za darmo do końca września” – powiedział minister zdrowia.

Szef MZ był gościem jednej z lokalnych rozgłośni. Pytany, czy należałoby wprowadzić płatne szczepienia odparł: "zastanawiamy się, co zrobić ze szczepieniami po wrześniu, bo do tego czasu ustaliliśmy, że ten system będzie działał w ten sposób jak do tej pory, czyli jest i darmowy preparat i darmowa usługa szczepienia".

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że szczepienia przeciwko COVID-19 będą darmowe do końca września. Równocześnie przyznał, że po tym terminie rozważane są inne scenariusze.

"Proszę pamiętać, że szczepienia czy w ogóle inne leki są generalnie obejmowane systemem refundacji i wtedy definiujemy sobie kryteria tej refundacji. Są np. pewne grupy seniorów, którzy otrzymują to za darmo, a jak w przypadku szczepienia na grypę ludzie w wieku produkcyjnym płacą czy współpłacą za takie szczepienie, więc na razie na pewno do końca września będzie można skorzystać za darmo ze szczepienia"

- dodał. 

Na pytanie, czy może się to zmienić, Niedzielski odparł krótko: " najlepiej zaszczepić się teraz".

Doda: Królowa nie chce grać koncertów. Wszystko przez szczepienia. Poznajcie szczegóły!