Turcja - Włochy. Relacja live. Wynik meczu

Autor: PAP/EPA

Euro 2020. Mecz Turcja - Włochy 0:3. Zdecydowane zwycięstwo Azzurrich. Relacja, wynik, bramki

2021-06-11 22:53

Turcja - Włochy to pierwszy mecz Euro 2020. Tu dowiesz się wszystkiego o meczu otwarcia. Gdzie oglądać mecz Turcja - Włochy? Jakie składy wystawią obie drużyny. Wszyscy kibice czekają na otwarcie Euro 2021: godzina, relacja, ciekawostki. Tu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spotkania Turcja - Włochy!

Relacja z meczu Turcja - Włochy!

Godz. 22.51 Koniec! Włosi bezapelacyjnie zasłużyli na zwycięstwo!

Godz. 22.50 91. minuta i Turcy mieli szansę na zdobycie honorowej bramki. Chielini był jednak na posterunku.

Godz. 22.36 GOOOOOOOL! 79. minuta. Bramkę strzela Insigne.

Godz. 22.33 Włosi dominują. Turcy bardzo rzadko wychodzą ze swojej połowy.

Godz. 22.23 GOOOOOOOL! 66. minuta. Tym razem piłkę w siatce umieszcza Immobile!

Godz. 22.17 61. minuta. Włosi wyraźnie złapali wiatr w żagle. Coraz odważniej poczynają sobie w okolicach tureckiego pola karnego.

Godz. 22.10 GOOOOOOOL! 53. minuta. Samobójczy gol Demirala i Włosi wychodzą na prowadzenie!

Godz. 22.07 50. minuta. Turcy nadal mają problem, by w jakikolwiek sposób zagrozić Włochom.

Godz. 22.02 Rozpoczęła się 2. połowa!

Godz. 21.46 Przerwa. Nadal bez bramek, choć przewaga Włochów jest widoczna gołym okiem. Tuż przed przerwą kontrowersje. Był karny, czy nie? Naszym zdaniem był!

Godz. 21.43 Immobile strzela po ziemi wprost w rękawice bramkarza. To już 12. strzał Włochów. 44. minuta.

Godz. 21.35 35. minuta. Wreszcie Turcy zagościli we włoskim polu karnym. Donnarumma wybija jednak piłkę.

Godz. 21.32 32. minuta. Miał problemy Cakir z wybiciem piłki zagrywanej z rożnego. Jednak udało się. Nadal 0:0.

Godz. 21.29 Statystyki przemawiają na korzyść Włochów. Dotąd oddali 7 strzałów. Turcy - 0. Zaczyna się 30. minuta.

Godz. 21.22 Chiellini mógł wpisać się na listę strzelców. Jego główka była jednak niecelna. Końca dobiega 23. minuta.

Godz. 21.17 Insigne! To była chyba najgroźniejsza akcja Włochów. Niestety dla nich - strzał był niecelny.

Godz. 21.14 Próba wstrzelenia piłki w tureckie pole karne kończy się wybiciem. Włosi pozostają przy piłce, ale grają bardzo nerwowo.

Godz. 21.07 Ósma minuta i turecki bramkarz został zmuszony do interwencji. Pewnie łapie piłkę.

Godz. 21.02 Trzecia minuta i już groźna akcja Włochów. Niecelnie strzelał Immobile.

Godz. 21.00 Zaczęli! Oczekiwanie nareszcie dobiegło końca!

Godz. 20.54 Koniec ceremonii! Słuchamy hymnów!

Godz. 20.50 Teraz usłyszeć możemy hymn Euro 2020: We are the people, stworzony przez Bono, The Edge i Martina Garrixa.

Godz. 20.41 Na murawie rzymskiego stadionu śpiewa Andrea Bocelli!

Godz. 20.41 Nad Stadio Olimpico w Rzymie unoszą się wielkie piłki w barwach drużyn uczestniczących w turnieju.

Godz. 20.36 Zaczynamy ceremonię otwarcia Euro 2020! Gospodarzami ceremonii są Francesco Totti i Alessandro Nesta - legendarni włoscy zawodnicy.

Godz. 20.25 Wy też nie możecie się już doczekać? Do meczu zostało trochę ponad pół godziny!

Turcja - Włochy 11.06.

Na ten moment kibice futbolu czekali aż trzy lata! Wreszcie kolejny duży piłkarski turniej! Choć mamy 2021 rok, zaczyna się Euro 2020! Jako pierwszy, zobaczyć możemy mecz Turcja - Włochy. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat tego spotkania. W czasie meczu zamieszczać będziemy tu również informacje dotyczące przebiegu meczu, później zaś znajdziesz tu skróty i bramki.

Turcja - Włochy: otwarcie Euro 2021. Godzina

Mecz Turcja - Włochy rozegrany zostanie w piątek, 11 czerwca. Początek spotkania o godz. 21.

Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Rzymie - tutaj też wszystkie swoje spotkania rozgrywać będą piłkarze reprezentacji Włoch.

Turcja - Włochy: typy

To, że wszystkie swoje grupowe mecze Włosi rozgrywać będą u siebie, automatycznie stawia ich w pozycji jednych z faworytów Euro 2021. Kolejną kwestią jest mocny skład, z jakim przystępują do turnieju oraz układ drużyn, z którymi będą grali. W grupie - poza Turkami - mierzyć będą się również z Walijczykami i Szwajcarami. Nie są to zespoły z europejskiej czołówki.

Nie oznacza to jednak, że mecz otwarcia Euro 2021 będzie dla Włochów spacerkiem. Turcja ma zespół, który może sprawić kłopoty, pokazała również, że potrafi rywalizować z silnymi przeciwnikami. Mają zdolnych zawodników - wśród których błyszczy obrońca Caglar Soyuncu - oraz doświadczonego trenera. Senol Gunes w 2002 roku zdobył z turecką reprezentacją brązowy medal!

Choć wynik meczu Turcja - Włochy wydaje się być łatwy do przewidzenia, widać jednak że Squadra Azzurra ma przed sobą trudne zadanie. Turcy na pewno będą chcieli sprawić niespodziankę.

Turcja - Włochy: składy:

Przewidywane składy na mecz Turcja - Włochy:

Turcja: Cakır - Meras, Demiral, Soyuncu, Celik - Yokuslu, Tufan, Yazıcı - Calhanoglu, Under, Yılmaz.

Włochy: Donnarumma - Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Locatelli - Berardi, Immobile, Insigne.

Turcja - Włochy. Gdzie oglądać?

Mecz Turcja - Włochy zobaczyć można będzie - tak jak wszystkie mecze Euro 2020 - na antenie telewizji publicznej. Spotkanie obejrzymy zarówno na TVP Sport, jak i w pierwszym programie telewizji.

Transmisja rozpoczyna się studiem o godz. 20.35.

Mecz obejrzeć można będzie także online.

Dla widzów głodnych piłkarskich wrażeń również po meczu, telewizja Polsat przygotowała program Cafe Euro, który rozpocznie się o godz. 22.45 na antenie Polsatu Sport. Tu, zgromadzeni w studio eksperci, analizować będą zakończone spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ: Stadiony Euro 2021!