Mecz Polska - Węgry. Dlaczego Robert Lewandowski nie zagra? PZPN podaje powód!

i

Autor: Cyfra Sport Mecz Polska - Węgry. Dlaczego Robert Lewandowski nie zagra? PZPN podaje powód!

Mecz Polska - Węgry. Dlaczego Robert Lewandowski nie zagra? PZPN podaje powód!

2021-11-15 9:36

Mecz Polska - Węgry to już ostatnie spotkanie naszych piłkarzy w ramach eliminacji MŚ 2022. Drużyna trenera Paulo Sousy zapewniła sobie udział w barażach o mundial. Ogromnym zaskoczeniem był fakt, że w dzisiejszym meczu Polska - Węgry nie zagrają: Robert Lewandowski, Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak. Czy to słuszna decyzja trenera?

Reprezentacja Polski wywalczyła sobie już miejsce w barażach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Zwyciężyła wówczas w meczu z Andorą. Ostateczne starcie w eliminacjach nastąpi już dzisiaj: 15 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie z Węgrami. 

Nie zobaczymy jednak na tym spotkaniu kilku najważniejszych piłkarzy naszej kadry. Wczoraj portal „Łączy nas piłka”, który prowadzi PZPN, poinformował fanów piłki nożnej, że na boisku nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka. Dlaczego? Czy to była słuszna decyzja Paulo Sousy? 

Mecz Polska - Węgry bez Lewandowskiego, Krychowiaka i Glika

"Decyzję co do absencji Lewandowskiego oraz Glika wspólnie podjęli selekcjoner Paulo Sousa i zawodnicy" - napisano w komunikacie PZPN.

Z kolei rzecznik związku i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski na antenie Polsatu Sport tłumaczył, że mający na koncie jedną żółtą kartkę Glik w przypadku kolejnej musiałby pauzować w meczu barażowym, który - wszystko na to wskazuje - czeka biało-czerwonych w marcu.

"Nie chcieliśmy niepotrzebnie ryzykować, by nie stracić Kamila na baraż, a wiadomo, jak jest ważny dla reprezentacji" - powiedział Kwiatkowski.

Z kolei w przypadku Lewandowskiego - kapitana drużyny narodowej i jej najlepszego strzelca - zwrócił uwagę na jego obciążenie w ostatnich tygodniach i dużą liczbę minut spędzonych na boisku, w tym 90 w Andorze.

Już po piątkowym meczu z Andorą jasne stało się, że podczas konfrontacji z Węgrami pauzować będzie Krychowiak, który otrzymał drugą żółtą kartkę w tych eliminacjach. Sousa będzie mógł jednak skorzystać z jego usług podczas baraży.

Mecz Polska - Węgry. Kiedy i o której godzinie? Gdzie oglądać? 

Mecz Polska - Węgry rozpocznie się o 20:45, 15 listopada w poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obejrzeć będzie go można w TVP Sport, na TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV i w Telewizji Polskiej. 

Mecz Polska- Wegry. Kto zagra? [SKŁAD]

  • Szczęsny - Dawidowicz,
  • Helik,
  • Bednarek,
  • Puchacz (Płacheta) - Cash,
  • Linetty,
  • Moder,
  • Zieliński - Piątek (Milik),
  • Świderski
Super Raport 10.11 (Goście: Marek Biernacki - KP, były szef MSWiA oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Stanisław Żaryn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE