ME siatkarzy 2021: Rosja bez szans! ZAGRAMY W PÓŁFINALE!!!

2021-09-14 22:03

We wtorkowy wieczór siatkarska reprezentacja Polski zmierzyła się w ćwierćfinale Mistrzostw Europy z drużyną Rosji. Mecz odbył się w Gdańsku. Stawka meczu była ogromna - zwycięzca awansował do półfinału. Mecz miał być bardzo zacięty. Jednak to POLACY odnieśli spektakularne zwycięstwo i pokonali reprezentację Rosji 3:0. Półfinał Mistrzostw Europy z udziałem Polaków już w sobotę!

ME siatkarzy 2021: Polska - Rosja 3:0 (25:14, 26:24, 25:19)

Pierwszy set polscy siatkarze wygrali bezapelacyjnie. Rosjanie byli bez szans w każdym elemencie gry. Jednak wiadomo było, iż Rosjanie dłużej tak źle grać nie będą i drugi set był już naprawdę bardzo wyrównany. Było granie na przewagi, jednak w końcówce to nasi zachowali zimną krew i wygrali do 24. Trzeci set to ponownie przewaga reprezentacji Polski. Śmiało można powiedzieć, iż wszyscy spodziewaliśmy się, iż Rosja postawi nam znacznie wyżej poprzeczkę.

Biało-czerwoni, którzy w poprzedniej edycji czempionatu Starego Kontynentu wywalczyli brąz, jak na razie w tej edycji są niepokonani.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA ROSJA

ME siatkarzy 2021: z kim zagramy w półfinale?

Reprezentacja Polski w półfinale zmierzy się z lepszym z pary Czechy – Słowenia. Mecz ten rozegrany zostanie w katowickim Spodku, podobnie jak drugi mecz półfinałowy. Półfinał będzie także bardzo ciężkim wyzwaniem, niezależnie od tego z kim zagramy. Przypomnijmy, iż reprezentacja Czech pokonała w poprzedniej fazie Francuzów, którzy pozbawili nas kilka tygodniu temu szansy na olimpijski medal.

Decydujące mecze turnieju – półfinały (18 września) oraz mecze o medale (19 września) zostaną rozegrane w katowickim Spodku.

W formie 24: jak stworzyć domową siłownię?

ME siatkarzy 2021: Polska drugim półfinalistą

Broniący tytułu Serbowie jako pierwsi awansowali do półfinału mistrzostw Europy, pokonując Holendrów 3:0 (25:23, 25:20, 27:25). W półfinale rozgrywanym w sobotę w Katowicach rywalami Serbów będą Włosi lub Niemcy, którzy zmierzą się w środę w Ostrawie.

Współgospodarzami tegorocznych ME - poza Polską - są Czechy, Estonia i Finlandia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]