Euro 2021

i

Autor: Marco Verch Professional flickr.com

EURO 2021 - gdzie zagrają Polacy? Nowe miasta potwierdzone!

2021-06-14 10:55

Wiemy już, gdzie zagra reprezentacja Polski podczas fazy grupowej EURO 2021! Po skreśleniu z listy dwóch miast organizatorów, UEFA wybrała nowe lokalizacje spotkań grupy E. Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie zagrają Biało-Czerwoni.

EURO 2021 - gdzie zagrają Polacy? To pytanie, które przez długi czas zadawali sobie wszyscy kibice w kraju. Wszystko przez organizacyjny chaos wokół piłkarskich Mistrzostw Europy 2021. Z powodu pandemii COVID-19, turniej został najpierw przeniesiony z 2020 roku. Niedawno zaś zaczęły się problemy z miastami-gospodarzami. Wybrano 12 lokalizacji w różnych krajach, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w niektórych z nich, wybory trzeba było zmienić. Najpierw z organizacji zrezygnował Dublin, gdzie miały się odbyć między innymi mecze Polska - Słowacja 14.06 i Polska - Szwecja 23.06. Następnie z listy zostało skreślone Bilbao. Tam miało być rozegrane spotkanie Polska - Hiszpania 19.06. Jako nowych gospodarzy tych starć wymieniano kilka miast. Teraz wybór został już potwierdzony. Wiemy, gdzie zagrają Polacy podczas EURO 2021.

11-letnia Martyna liczy w głowie szybciej, niż dorośli na kalkulatorze!

Nowe miasta-gospodarze EURO 2021 - tam zagrają Polacy

Powodem wykluczenia Dublina i Bilbao była pandemia COVID-19. Mówiło się, że miasta te mogą zastąpić Newcastle, Manchester, Londyn, Sewilla lub Sankt Petersburg. W piątek na kongresie UEFA zapadła decyzja o wyborze nowych miast-gospodarzy. Mecze grupy E na Euro 2021 odbędą się w Sewilli i Sankt Petersburgu. Informację potwierdził na Twitterze Zbigniew Boniek:

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Boniek o zmianach w organizacji EURO 2021 - Trochę pracy przed nami, zaczynamy od nowa

Wybór Sewilli i Sankt Petersburgu na nowych gospodarzy spotkań grupy E to spore wyzwanie dla PZPN. Z wpisu Zbigniewa Bońska jasno wynika, że Polska musi od początku organizować bazę szkoleniową Biało-Czerwonych i raz jeszcze zaplanować logistykę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE