Sprzedaż internetowa gwałtownie spadnie! Analitycy nie mają złudzeń

i

Autor: pexels.com Zdjęcie poglądowe

Czy sklepy 1 maja są otwarte? Co z zakupami w majówkę? Sprawdź, gdzie zrobić zakupy!

2021-05-01 13:21

Czy sklepy w sobotę 1 maja są otwarte? Kiedy zrobić zakupy na majówkę? W tym roku długi weekend majowy wypada dosyć niefortunnie, ponieważ rozpoczyna się w sobotę, a kończy w poniedziałek. Daje to nam zaledwie jeden dodatkowy dzień wolny, ale też może wielu osobom utrudnić zakupy. Informacje o tym, czy i gdzie można zrobić zakupy w Święto Pracy 1 maja, znajdziesz w artykule poniżej.

Czy w sobotę 1 maja są otwarte sklepy? Niestety, jeżeli planowaliście wybrać się na zakupy dopiero w sobotę 1 maja, nie mamy dobrych informacji. Święto Pracy jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że w całym kraju obowiązuje wówczas zakaz handlu, a co za tym idzie - tego dnia zakupów nie zrobimy. W przypadku złamania zakazu handlu w święto właścicielowi grozi wysoka kara.

SPRAWDŹ TEŻ: Dzień wolny za 1 maja 2021. Czy za święto w sobotę należy się DODATKOWE wolne?

Jakie sklepy są otwarte w sobotę 1 maja? Gdzie zrobić zakupy w majówkę?

W sobotę 1 maja otwarte będą jedynie takie sklepy, za których ladą staną sami właściciele. Możemy zatem udać się na zakupy do niektórych osiedlowych sklepików. Tego dnia otwarte będą również stacje benzynowe. Jeżeli zgłodniejemy, możemy też kupić coś w cukierni, restauracji czy kawiarni, jednak w związku z aktualnymi obostrzeniami, z opcją jedynie na wynos.

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

Sklepy otwarte 1 maja a obostrzenia. Limity klientów podczas zakupów

Wybierając się 1 maja na zakupy, powinniśmy pamiętać także o limitach klientów w sklepach. Od 27 marca w sklepach do 100 m2 może przebywać 1 osoba na 15 m2, natomiast w sklepach powyżej 100 m2 - 1 osoba 20 m2. Ponadto mamy obowiązek zakrywać usta i nos przy użyciu maseczki. Warto także pamiętać o jednorazowych rękawiczkach, płynach do dezynfekcji oraz zachowaniu dystansu.

A co ze sklepami w niedzielę 2 maja i poniedziałek 3 maja? Czy wtedy można zrobić zakupy? Szczegóły sprawdzisz w artykułach:

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE