Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co będzie otwarte? [LISTA]

i

Autor: Pixaby Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co będzie otwarte? [LISTA]

Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co będzie otwarte? [LISTA]

2021-04-25 17:58

Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia dotyczyć będzie tylko niektórych restrykcji. - Apogeum trzeciej fali mamy za sobą – mówił w środę 21 kwietnia minister, zaznaczając jednocześnie, że poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na bardzo dużym poziomie. Jak się okazało podczas wystąpienia Adama Niedzielskiego, obostrzenia zostaną zniesione tylko w niektórych regionach. Jakie restrykcje zostały zniesione.

Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia, co będzie otwarte? Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej 21 kwietnia powiedział, że średnia zakażeń w Polsce maleje. Dzięki temu rząd mógł poluzować nieco obostrzenia w Polsce. Apogeum trzeciej fali mamy za sobą – mówił minister, zaznaczając jednocześnie, że poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na bardzo dużym poziomie. Jak się okazało podczas wystąpienia Adam Niedzielskiego, obostrzenia zostaną zniesione tylko w niektórych regionach. Gdzie i jakie obostrzenia zostaną poluzowanie?

Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Gdzie poluzowane obostrzenia?

Minister zdrowia tłumaczył, że analizując sytuacje rząd patrzy na sytuację epidemiologiczną w poszczególnych regionach. - Chcielibyśmy wyodrębnić województwa, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja, a w innych wprowadzić pewne poluzowania – mówił. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozwala na poluzowanie obostrzeń w aż 11 województwach. Niestety, ale w pozostałych województwach wszystkie obostrzenia zostają takie same. Te województwa to:

  • śląskie
  • dolnośląskie
  • wielkopolskie
  • łódzkie
  • opolskie

Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co zostanie otwarte? [LISTA]

Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia będzie dotyczyć tylko dwóch obostrzeń jakie zostały wprowadzone wcześniej. Poluzowane obostrzenia to:

  • Przywrócenie nauki hybrydowej w klasach I-III
  • Działalność usług beauty, czyli salonów urody, salonów kosmetycznych i fryzjerskich

W przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić bardziej szczegółowy plan dotyczący otwierania gospodarki. W środę dowiemy się więcej także na temat organizacji wesel.

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Sonda
Szczepienie każdej dorosłej osoby w sytuacji ryzyka zmarnowania szczepionki to dobre rozwiązanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE