Finał loterii szczepionkowej: kiedy i jak sprawdzić czy wygrałeś? [TERMIN]

i

Autor: Tumisu z Pixabay Finał loterii szczepionkowej: kiedy i jak sprawdzić czy wygrałeś? [TERMIN]

Loteria Narodowa – to można wygrać szczepiąc się! Zasady udziału w loterii

2021-07-05 7:29

Loteria Narodowa wzorem amerykańskiej loterii stanie się faktem od 1 lipca. Polacy, którzy już się zaszczepili i mają w planach jeszcze się zaszczepić będą mogli wygrać nagrody ufundowane przez państwo. Rząd zdecydował się na taki ruch, aby zachęcić społeczeństwo do Narodowego Programu Szczepień. Jakie są zasady udziału w loterii?

Polacy, którzy już przyjęli szczepionkę przeciw Covid-19, a także ci, którzy planują to zrobić będą mogli wziąć udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Na ostatniej konferencji prasowej, szef KPRM Michał Dworczyk wyjaśnił, że około 70 procent społeczeństwa wyraża chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19, jednak jak stwierdził nie jest to satysfakcjonująca ilość. Niezdecydowanie, albo niechęć aż 30 procent społeczeństwa może znacznie opóźnić uzyskanie odporności zbiorowej, która znacznie przyczyni się do poprawienia sytuacji epidemiologicznej w kraju. Rząd chce przekonać te grupę organizując Loterię Narodową, wydając na nią aż 140 milionów złotych. Co będzie można wygrać? Jakie są zasady udziału?

CZYTAJ TAKŻE: Od 1 lipca szczepienia II dawką w dowolnym punkcie! To ułatwi szczepienia w wakacje?

Loteria Narodowa – zasady

Szczegółów na temat zasad udziału w Loterii Narodowej jeszcze brakuje. Szczegóły mają pojawić się bliżej terminu rozpoczęcia loterii, czyli 1 lipca. Jak na razie znamy tylko nagrody, które zostaną rozlosowane przez Totalizator Sportowy, przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Wiadomo także, że każdy kto weźmie udział w loterii będzie miał aż cztery szanse na wygraną. Dlaczego? Tyle ma być przewidzianych okazji do wygrania:

  • Nagroda natychmiastowa
  • Co tydzień
  • Co miesiąc
  • Finał

Loteria Narodowa – to można wygrać!

Dobra wiadomość jest taka, że osoby, które już przyjęły szczepionkę również liczą się w loterii. W niej oprócz nagród finansowych są również atrakcyjne nagrody rzeczowe jak samochody. Ale co dokładnie można wygrać?

  • „Nagrody natychmiastowe” to 500 złotych co dwutysięczną osobę, która się zaszczepi.
  • Co tydzień będzie można wygrać 2 x 50 tysięcy złotych, a także nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi elektrycznej i różnego rodzaju voucherów
  • Co miesiąc osoby zaszczepione będą miały szansę na 2 x 100 tysięcy złotych, oraz samochody hybrydowe.
  •  W finale loterii dwie osoby zgarną milion złotych i samochody hybrydowe.
Podrobiona odzież o wartości miliona złotych
Sonda
Czy loteria Narodowego Programu Szczepień to dobry sposób na zachęcenie społeczeństwa do szczepień?