Finał loterii szczepionkowej: kiedy i jak sprawdzić czy wygrałeś? [TERMIN]

i

Autor: Tumisu z Pixabay Finał loterii szczepionkowej: kiedy i jak sprawdzić czy wygrałeś? [TERMIN]

Loteria Narodowa – to można wygrać szczepiąc się! Zasady udziału w loterii

2021-07-05 7:29

Loteria Narodowa wzorem amerykańskiej loterii stanie się faktem od 1 lipca. Polacy, którzy już się zaszczepili i mają w planach jeszcze się zaszczepić będą mogli wygrać nagrody ufundowane przez państwo. Rząd zdecydował się na taki ruch, aby zachęcić społeczeństwo do Narodowego Programu Szczepień. Jakie są zasady udziału w loterii?

Polacy, którzy już przyjęli szczepionkę przeciw Covid-19, a także ci, którzy planują to zrobić będą mogli wziąć udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Na ostatniej konferencji prasowej, szef KPRM Michał Dworczyk wyjaśnił, że około 70 procent społeczeństwa wyraża chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19, jednak jak stwierdził nie jest to satysfakcjonująca ilość. Niezdecydowanie, albo niechęć aż 30 procent społeczeństwa może znacznie opóźnić uzyskanie odporności zbiorowej, która znacznie przyczyni się do poprawienia sytuacji epidemiologicznej w kraju. Rząd chce przekonać te grupę organizując Loterię Narodową, wydając na nią aż 140 milionów złotych. Co będzie można wygrać? Jakie są zasady udziału?

CZYTAJ TAKŻE: Od 1 lipca szczepienia II dawką w dowolnym punkcie! To ułatwi szczepienia w wakacje?

Loteria Narodowa – zasady

Szczegółów na temat zasad udziału w Loterii Narodowej jeszcze brakuje. Szczegóły mają pojawić się bliżej terminu rozpoczęcia loterii, czyli 1 lipca. Jak na razie znamy tylko nagrody, które zostaną rozlosowane przez Totalizator Sportowy, przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Wiadomo także, że każdy kto weźmie udział w loterii będzie miał aż cztery szanse na wygraną. Dlaczego? Tyle ma być przewidzianych okazji do wygrania:

  • Nagroda natychmiastowa
  • Co tydzień
  • Co miesiąc
  • Finał

Loteria Narodowa – to można wygrać!

Dobra wiadomość jest taka, że osoby, które już przyjęły szczepionkę również liczą się w loterii. W niej oprócz nagród finansowych są również atrakcyjne nagrody rzeczowe jak samochody. Ale co dokładnie można wygrać?

  • „Nagrody natychmiastowe” to 500 złotych co dwutysięczną osobę, która się zaszczepi.
  • Co tydzień będzie można wygrać 2 x 50 tysięcy złotych, a także nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi elektrycznej i różnego rodzaju voucherów
  • Co miesiąc osoby zaszczepione będą miały szansę na 2 x 100 tysięcy złotych, oraz samochody hybrydowe.
  •  W finale loterii dwie osoby zgarną milion złotych i samochody hybrydowe.
Podrobiona odzież o wartości miliona złotych
Sonda
Czy loteria Narodowego Programu Szczepień to dobry sposób na zachęcenie społeczeństwa do szczepień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE